Ważne wieści dla Tuska. Sondaż poparcia dla koalicji 15 października

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 222
Większość respondentów uważa, że nowa władza podejmuje słuszne kroki - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej".

Większość popiera działania gabinetu Tuska

Miesiąc temu nowa koalicja rządząca przejęła władzę, ankietowanych zapytano, jak oceniają jej dotychczasowe działania. Z sondażu IBRiS wynika, że aż 56,3 proc. ocenia je dobrze - w tym "zdecydowanie dobrze" odpowiedziało 28,6 proc., a "raczej dobrze" – 27,7 proc.

Działania nowego rządu źle ocenia 36,9 proc. respondentów, w tym "zdecydowanie źle" – blisko co czwarty Polak (24,4 proc.) Odpowiedzi "trudno powiedzieć" udzieliło w sondażu 6,8 proc. badanych. Sondaż był przeprowadzony 12 i 13 stycznia na 1067-osobowej grupie respondentów. 


Gorący miesiąc z nowym rządem

W ostatnich tygodniach rząd przejął kontrolę nad TVP i postawił media publiczne w stan likwidacji, a pierwszą ustawą skierowaną pod obrady Sejmu po wyborach 15 października był powrót finansowania in vitro z budżetu państwa. Trwa stopniowa wymiana kadr w spółkach skarbu państwach i urzędach, podległych władzy centralnej. Dla przykładu: resort edukacji odwołał wszystkich kuratorów oświaty. W styczniu do więzienia na dwa lata skierowano Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - posłów PiS, skazanych przez Sąd Okręgowy w Warszawie ws. afery gruntowej, ułaskawionych przez prezydenta Andrzeja Dudę w 2015 roku. 

Fot. Donald Tusk, premier RP/PAP

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka