KO prowadzi w sondażu IBRiS. Fot. PAP/Rafał Guz
KO prowadzi w sondażu IBRiS. Fot. PAP/Rafał Guz

Tusk wchłania koalicjantów. „Przystawki” znikają jak na talerzu

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Badanie preferencji partyjnych nie jest optymistyczne dla Trzeciej Drogi, która ma 9,2-procentowe poparcie i Lewicy (6,3 proc.) - czytamy w środę w "Rzeczpospolitej". Na pierwszym miejscu pozostaje KO z 34-proc. poparciem, z kolei PiS (32,7 proc.) nie zyskuje wyborców - zauważa gazeta, powołując się na sondaż IBRIS.

KO prowadzi w sondażu IBRiS

Najnowszy sondaż IBRIS dla „Rzeczpospolitej” - jak czytamy w dzienniku - utrwala „zwycięski trend Koalicji Obywatelskiej (34 proc.), któremu po piętach depcze PiS (32,7 proc.)”.


Trzecia Droga zepchnięta z podium przez Konfederację

Na trzecim miejscu, podobnie jak w wyborach europejskich, jest Konfederacja (10,8 proc.), za którą ulokowała się Trzecia Droga z wynikiem jednocyfrowym (9,2 proc.). Pozycja Lewicy pozostaje na niskim poziomie (6,3 proc.).


"KO wykorzystała słabości koalicjantów"

– To kolejne potwierdzenie naszego systemu partyjnego. Przemiany w nim mają charakter ewolucyjny i nie naruszają struktury całości – uważa prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego, który skomentował sondaż w „Rz”. – KO wykorzystała słabości koalicjantów i wzmocniła swoją pozycję ich kosztem w rywalizacji z PiS – dodał ekspert, zwracając też uwagę, że utrwala się negatywny trend dla Trzeciej Drogi.

Badanie IBRIS zostało przeprowadzone w 21 i 22 czerwca na ogólnopolskiej próbie 1067 respondentów.

KW

Źródło zdjęcia: KO prowadzi w sondażu IBRiS. Fot. PAP/Rafał Guz

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj28 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka