Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Marcin Obara
Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Marcin Obara

Były obóz władzy ma problem. Polacy złym okiem patrzą na aferę w Funduszu Sprawiedliwości

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 185
B. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, prezes PiS Jarosław Kaczyński i b. premier Mateusz Morawiecki - wśród polityków, których ankietowani obwiniają za nieprawidłowe wydatkowanie pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości, w sondażu przeprowadzonym dla RMF FM i „DGP”.

Ziobro, Kaczyński, Morawiecki - ankietowani ich obarczają odpowiedzialnością 

W badaniu przeprowadzonym przez United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” respondentów zapytano o to, którzy politycy ponoszą główną odpowiedzialność za nieprawidłowości związane z Funduszem Sprawiedliwości. W odpowiedzi można było wskazać trzy opcje.

Najwięcej, bo 45,2 proc. ankietowanych wskazało Zbigniewa Ziobrę, czyli byłego ministra sprawiedliwości, jako głównego winowajcę problemów w Funduszu Sprawiedliwości.

Drugim w zestawieniu okazuje się być Jarosław Kaczyński (38 proc.) - prezes PiS i lider Zjednoczonej Prawicy. Na trzecim stopniu niechlubnego podium uplasował się b. premier Mateusz Morawiecki (34,8 proc.).


Za aferę w FS „nikt nie ponosi odpowiedzialności”. Tak sądzą mniej liczni ankietowani

Wśród pozostałych „odpowiedzialnych” Polacy wskazywali także Marcina Romanowskiego (13,7 proc.), Michała Wosia (9,7 proc.) i Dariusza Mateckiego (1,4 proc.).

Z kolei 16,9 proc. ankietowanych twierdzi, że za aferę w FS „nikt nie ponosi odpowiedzialności”. Zdania w tej sprawie nie ma prawie co piąty respondent (19,2 proc.).

Badanie United Surveys dla RMF FM i „DGP” zostało przeprowadzone w dniach 5-8 lipca na próbie 1000 osób.

KO

Źródło zdjęcia: Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Marcin Obara

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj185 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka