Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
104 obserwujących 5650 notek 13464816 odsłon
Salon24 news, 10 stycznia 2014 r.

Piotr Pytel nowym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Donald Tusk zdecydował o powołaniu ppłk Piotra Pytla na stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Nominację dzisiaj wręczy mu minister obrony narodowej, Tomasz Siemoniak. Pytel uzyskał pozytywną opinię od prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz kolegium ds. służb specjalnych i sejmowej komisji ds. służb specjalnych. 

Piotr Pytel urodził się w Krakowie, 4 kwietnia 1967 roku. Ukończył psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1994-1999 był funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa, od 2003 do 2008 r. pracował dla Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W SKW od 2008 roku, kierując m.in. od 2011 r. Zarządem Operacyjnym. Po odwołaniu gen. bryg. Janusza Noska, pełnił obowiązki szefa SKW. 

Kandydaturę Piotra Pytla mocno krytykowali politycy PiS. Tomasz Kaczmarek zwracał uwagę, iż nowy szef SKW jest odpowiedzialny za nielegalną współpracę z rosyjskimi służbami, podjętą bez zgody premiera i ministra obrony narodowej. Ponadto, poseł ujawnił, że Pytel pod koniec lat 90. został wydalony z UOP z powodu niewyjaśnionych kontaktów z przedstawicielami rosyjskich służb specjalnych. 

 

 

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale