114 obserwujących
6145 notek
15269k odsłon
927 odsłon

Piotr Pytel nowym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Wykop Skomentuj6

Donald Tusk zdecydował o powołaniu ppłk Piotra Pytla na stanowisko szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Nominację dzisiaj wręczy mu minister obrony narodowej, Tomasz Siemoniak. Pytel uzyskał pozytywną opinię od prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz kolegium ds. służb specjalnych i sejmowej komisji ds. służb specjalnych. 

Piotr Pytel urodził się w Krakowie, 4 kwietnia 1967 roku. Ukończył psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1994-1999 był funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa, od 2003 do 2008 r. pracował dla Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W SKW od 2008 roku, kierując m.in. od 2011 r. Zarządem Operacyjnym. Po odwołaniu gen. bryg. Janusza Noska, pełnił obowiązki szefa SKW. 

Kandydaturę Piotra Pytla mocno krytykowali politycy PiS. Tomasz Kaczmarek zwracał uwagę, iż nowy szef SKW jest odpowiedzialny za nielegalną współpracę z rosyjskimi służbami, podjętą bez zgody premiera i ministra obrony narodowej. Ponadto, poseł ujawnił, że Pytel pod koniec lat 90. został wydalony z UOP z powodu niewyjaśnionych kontaktów z przedstawicielami rosyjskich służb specjalnych. 

 

 

 

Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale