Nowe taśmy. Rozmowy Kulczyka z Sikorskim, Wawrzynowiczem i Kwiatkowskim

Jan Kulczyk. fot. wikimedia
Jan Kulczyk. fot. wikimedia

Telewizja Republika opublikuje dzisiaj nieznane dotąd nagrania z rozmów Jana Kulczyka. Biznesmen spotykał się w Pałacu Sobańskich z Radosławem Sikorskim, Krzysztofem Kwiatkowskim i Piotrem Warzynowiczem.

Nowe taśmy ws. Ciechu

Do nowych taśm dotarli dziennikarze Cezary Gmyz i Anita Gargas. Od kilku tygodni spekulowano, że tuż przed wyborami PO może mieć dodatkowy problem w postaci nieujawnionych dotąd nagrań, dotyczących tzw. afery podsłuchowej.

- Opublikujemy dzisiaj fragmenty trzech rozmów. Na całość nie starczyłoby nam czasu antenowego - ujawnił na antenie "Republiki" Cezary Gmyz. Czego będą dotyczyć między innymi rozmowy? - Skupiliśmy się na wątku kupna Ciechu - podkreślił dziennikarz śledczy.

Nagrania kelnerów

Sprzedaż polskiej chemii Janowi Kulczykowi bada CBA, której funkcjonariusze przed kilkoma dniami przeszukiwali Giełdę Papierów Wartościowych. Jej szef, Paweł Tamborski, również spotykał się z Kulczykiem i został nagrany przez kelnerów. Nie wiadomo, czy biuro Pawła Wojtunika dysponuje zapisami rozmów, które dziś ujawni Telewizja Republika.

- Pisowska Repubika przysłała mi insynuacyjne pytania, m.in. na temat moich dzieci. Ostrzegam, rodziny będę bronił - napisał Radosław Sikorski na Twitterze. 

Inni podsłuchani w dyskusjach z Kulczykiem: Piotr Wawrzynowicz, przyjaciel Sławomira Nowaka i lobbysta, a także szef NIK - Krzysztof Kwiatkowski - nie odnieśli się do zapowiedzi ujawnienia nowych nagrań.

Źródło: Telewizja Republika, Twitter.

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

 

Lubię to! Skomentuj237 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale