TVP bez Hanny Lis, Beaty Tadli i Justyny Dobrosz-Oracz

Hanna Lis. Źródło: Facebook
Hanna Lis. Źródło: Facebook

Zmian w TVP ciąg dalszy. Kolejnymi dziennikarze zwolnieni z mediów publicznych: Hanna Lis, Beata Tadla, Justyna Dobrosz-Oracz, Jarosław Kulczycki.

- Dziękuję moim przyjaciołom z "Panoramy". Jestem dumna, że mogłam być częścią tego zespołu. To były fantastyczne 4 lata! Trzymajcie się ciepło - napisała znana prezenterka na Twitterze. Hanna Lis pracowała w TVP - z małymi przerwami - od 1992 roku. Z telewizji publicznej odejdzie w podobnym czasie, co mąż - ostatni program "Tomasz Lis na żywo" widzowie obejrzą 25 stycznia.

"Wiadomości" TVP bez Tadli, teraz Holecka

Na antenie TVP nie ujrzymy Beaty Tadli - jednej z największych gwiazd "Wiadomości", wcześniej "Faktów" TVN. Tabloid "Fakt" poinformował, że prezenterka dostała od prezesa TVP tylko 10 minut na spakowanie swoich rzeczy. Informacja wywołała oburzenie wśród internautów w mediach społecznościowych, ale okazała się nieprawdą: - I proszę nie wierzyć Faktowi. Dzwoni dziennikarka akurat, gdy wychodziłam z TVP. Mówię jej: proszę zadzwonić za 10 minut, jak już będę w samochodzie. A ta napisała, że dali mi 10 minut na spakowanie rzeczy! Bzdura! - oznajmiła Tadla na Facebooku.

Miejsce prezenterki zajęła Danuta Holecka, która wcześniej pracowała w TVP INFO. Wczoraj prowadziła główne wydanie "Wiadomości". "Nową Tadlą" mediów publicznych ma być Marta Jeżewska - młoda dziennikarka z Telewizji Republika.

Justyna Dobrosz-Oracz zwolniona z TVP

Z TVP zwolniona została Justyna Dobrosz-Oracz, która często prezentowała wydarzenia w Sejmie. - Po szesnastu latach pracy usłyszałam, że muszę odejść, bo wieje wiatr zmian (...) Nigdy nie złamałam dziennikarskich zasad. Nie chodziłam na niczyim pasku i nie stosowałam autocenzury. To pierwszy mój komentarz od lat. Wybaczcie, ale nie sposób w takiej chwili milczeć - broni się na Facebooku.

Wypowiedzenie otrzymali inni prezenterzy "Wiadomości" - Jacek Tacik oraz Adam Feder. Z TVP INFO znika natomiast Jarosław Kulczycki. Prezenter stał się popularny po awanturze w programie na żywo z Łukaszem Warzechą, gdy zarzucił gościowi, że bierze pieniądze ze sztabu Andrzeja Dudy - kandydata PiS na prezydenta. Stacja wyraziła ubolewanie z powodu incydentu.

Nowym redaktorem w mediach publicznych będzie Michał Rachoń - szef publicystyki TVP INFO. Prezenter rozpoczął karierę dziennikarską w Telewizji Republika. Z wykształcenia jest politologiem. Kiedy rządził PiS w latach 2005-2007, objął funkcję rzecznika szefa MSWiA, Janusza Kaczmarka.

Piotr Gursztyn szefem TVP Historia

Według portalu wirtualnemedia.pl, propozycję pracy dyrektorskiej w TVP Historia otrzymał Piotr Gursztyn. To historyk, publicysta "Do Rzeczy", autor książki historycznej "Rzeź Woli". Do objęcia nowej funkcji namawia go podobno Jacek Kurski. Gursztyn nie potwierdza, czy dostał propozycję.

Źródło: Super Express, wirtualnemedia.pl, onet.pl, Facebook.

Zobacz także: Syndrom Lisa

GW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

Lubię to! Skomentuj67 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale