Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
86 obserwujących 4811 notek 10953222 odsłony
Salon24 news, 13 września 2017 r.

Alarm bombowy w Moskwie. Ewakuowano tysiące osób

913 11 1 A A A
Alarmy bombowe w Moskwie. Fot. Twitter/@spektronline
Alarmy bombowe w Moskwie. Fot. Twitter/@spektronline

Z centrum stolicy Rosji ewakuowano ok. 10 tysięcy osób po masowych zgłoszeniach o podłożonej bombie - informuje "The Independent". Ludzie uciekali ze stacji kolejowych, sklepów, szkół i urzędów.

Alarmujące telefony o planowanych zamachach terrorystycznych dotyczyły łącznie aż 190 miejsc w Rosji - w tym w 17 miastach. - Wygląda na to, że jest to przypadek telefonicznego terroryzmu - cytuje informatora ze służb specjalnych agencja TASS. Do służb mundurowych praktycznie w jednym czasie dotarły zgłoszenia, również już w czasie przeprowadzanej ewakuacji.

- Przeszukujemy 20 lokalizacji, w których miały zostać podłożone bomby. Liczba ewakuowanych ciągle rośnie, nie wykluczamy, że będzie ich o wiele więcej niż dotychczasowe 10 tys. - mówi przedstawiciel służb ratunkowych, cytowany przez TASS. Służby nie tylko sprawdzają, czy w podanych miejscach są bomby. Rosjanie zamierzają namierzyć informatorów, którzy wprowadzili państwo w stan gotowości.

Na ulicach nie brakuje paniki - już wczoraj, według nieoficjalnych informacji, ewakuowano 45 tys. osób w związku z alarmami bombowymi. Okazały się one fałszywe.

Ewakuacja z kampusu studenckiego w Moskwie

Źródło: The Independent, Twitter

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka