32 obserwujących
451 notek
515k odsłon
  78   0

Konsultacje społeczne dot. likwidacji kolei miejskiej w Zielonej Górze

Kolej miejska, fot. A. Fularz
Kolej miejska, fot. A. Fularz

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Z A P R O S Z E N I E 


Zapraszamy na spotkanie dot. konsultacji społecznych w sprawie likwidacji kolei miejskiej w Zielonej Górze. Spotkanie na rondzie Anny Borchers w Zielonej Górze (skrzyżowanie Dworcowej/ Batorego) w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 18:30

Dlaczego interesuje nas zdanie mieszkańców?

W Zielonej Górze likwiduje się kolej aglomeracyjną pod 4- jezdniową drogę samochodową. Nikt nigdy w tej sprawie nie pytał mieszkańców o zdanie. Jako agencja prasowa jesteśmy ciekawi, co mieszkańcy mają do powiedzenia w tym temacie. Rzeszowie czy Olsztynie (por. http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/olsztyn-plany-pkp-plk-z-perspektywa-powstania-kolei-aglomeracyjnej-80765.html ) podjęto decyzje o budowie kolei aglomeracyjnych. W tym samym momencie torowisko w Ziel. Górze- ongiś służące przewozom aglomeracyjnym (za dowód niech służą archiwalne rozkłady jazdy) jest likwidowane pod czterojezniową drogę finansowaną ze środków unijnych.

Spacer badawczy

Zgodnie z metodologią prowadzenia konsultacji społecznych organizujemy spacer badawczy. W czasie spaceru zbierzemy - celem publikacji w prasie- opinie mieszkańców na temat ostatecznej likwidacji sieci wewnątrzmiejskiej kolei w Zielonej Górze pod 4-pasmową ulicę Aglomeracyjną. Opowiemy o początkach kolei miejskiej i podmiejskiej w Zielonej Górze. Opiszemy, jak zielonogórscy fabrykanci stworzyli torowiska które zaopatrywały także rozliczne zakłady przemysłowe na terenie całego miasta. Pokażemy pierwsze rozkłady kolei podmiejskiej i pokażemy archiwalne zdjęcia pociągów na wewnątrzmiejskiej trasie. Opiszemy też różne propozycje wykorzystania tej linii kolejowej po 1989 roku, poczynając od opowieści o wizji kolei miejskiej zapisanej w strategii miasta z 1996 roku.


więcej informacji: 

https://www.facebook.com/Konsultacje-Likwidacja-kolei-aglomeracyjnej-w-Zielonej-G%C3%B3rze-110942819404863/

http://wieczorna.pl/categories/12


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale