AnetaHorst
Obserwacja życia, później się zobaczy.
1 obserwujący
8 notek
1296 odsłon
110 odsłon

Kołobrzeska Orkiestra Kameralna Dzień Dobry

Agnieszka Orsa/Prestiż Magazyn Koszaliński
Agnieszka Orsa/Prestiż Magazyn Koszaliński
Wykop Skomentuj2

imageimage


*****

Będziemy tu pisać o sukcesach Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej. Będziemy opisywać jej muzyków i zachęcać publiczność do przybycia na koncert. Będziemy czynić to gorliwie i publikować fotografie. Linki do tych publikacji będziemy słać do świata a inteligentne algorytmy, będą odznaczać ich obecność w kosmosie zero jedynkowym. Czynimy tak albowiem nie ma innej drogi do zaistnienia w przepastnej sieci a blog na Salon24 ma przyzwoitą przeglądarkową przeszukiwalność, więc niech się dzieje. Na chwałę orkiestry i algorytmów. 


****


Po entuzjastycznie przyjętym pierwszym koncercie Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej w bazylice przed nami kolejny występ utalentowanych muzyków. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Kołobrzeska Orkiestra Kameralna zaprasza na wyjątkowy koncert. Wykonane zostanie dzieło, które ma miano przeboju muzyki klasycznej „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego. W roli solisty wystąpi Adam Vogelsinger

***


Le Quattro Stagioni – cykl czterech koncertów skrzypcowych, jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł włoskiego kompozytora epoki baroku – Antonio Vivaldiego.

Każdy z koncertów posiada formę trzyczęściową. Warto zwrócić uwagę na wielopoziomową funkcję pojęcia wirtuozerii. Gamy, pasaże, tryle nie są jedynie popisem solisty, ale mają za zadanie przenieść słuchaczy w świat dźwiękowych obrazów. Bez problemu usłyszą Państwo odgłosy burzy, czy też ptasie trele realizowane w partii skrzypiec. 


**

Adam Vogelsinger

Ur. 24 sierpnia 1974 r. w Koszalinie – skrzypek, altowiolista i aranżer. Zaczął uczyć się grać na skrzypcach w wieku 7 lat pod kierunkiem Małgorzaty Kobierskiej w Koszalinie. w 1993 roku ukończył Szkołę Talentów w Poznaniu w klasie Prof. Jadwigi Kaliszewskiej, gdzie stał się abiturientem. W latach 1993 – 97 studiował skrzypce na Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem prof. Bartosza Bryły. Po ukończeniu studiów wyjechał do Austrii by studiować altówkę w Grazu (pod kierunkiem prof. Matthiasa Maurera) i Wiedniu (pod kierunkiem prof. Ilse Wincor do 2006 roku). W 2005 roku podejmuje pracę w Filharmonii Koszalińskiej w charakterze muzyka I skrzypiec, gdzie pracuje do chwili obecnej. Jest laureatem rozlicznych konkursów muzycznych (m. in. II miejsce w Makroregionalnym Konkursie Skrzypcowym w Poznaniu 1993 roku ). Występował na wszystkich kontynentach, z orkiestrą Wiener Kammerorchester (z którą współpracuje od 2004 roku) zwiedził cały świat m. in. Argentynę, Brazylię, i Daleki Wschód. Jest też cenionym aranżerem, w 2012 razem z kompozytorem i pianistą Maciejem Osadą – Sobczyńskim stworzył aranżacje dla grupy VOX, która wystąpiła z orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej.

*


Antonina Pola Banaś

Kołobrzeżanka, absolwentka dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Posiada także dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia kierunku instrumentalnego w specjalności gry na skrzypcach w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W latach 2016 – 2018 była związana z Operą na Zamku w Szczecinie jako asystent dyrygenta. W tym czasie brała udział w przygotowaniu premier, między innymi Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Jacka Papisa, Crazy for You Georga i Iry Gershwinów w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Współpracowała także z Warszawską Operą Kameralną jako asystent maestro Jose Marii Florencio. W październiku 2018 roku brała udział w przygotowaniach do światowej prapremiery opery Guru, jako asystent dyrygenta – kompozytora Laurenta Petitgirarda. Jeszcze jako studentka brała udział w Tournee orkiestry Akademii Muzycznej w Gdańsku po Chińskiej Republice Ludowej, jako asystent dyrygenta – prof. Zygmunta Rycherta oraz jako skrzypaczka (prowadząca drugich skrzypiec) dyrygowała na kilkunastu koncertach m. in w Dezhou, Zhuji, Jinhua, Ningbo, Tongling, Huangshan, Wenling, Luqiao, Hangzhou, Huangshi). W czasie studiów miała szansę doskonalić swój warszatat w klasie profesora Jerzego Salwarowskiego, profesora Zygmunta Rycherta, profesora Kaia Bumanna. Rozwijała swoją pasję biorąc udział w kursach dyrygenckich prowadzonych przez Vladimira Kiradijeva, Jacka Kaspszyka, Jose Marię Florencio. Współpracowała z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polską Orkiestrą Kameralną Sopot, Capellą Bydgostiensis, Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej, Orkiestrą Opery na Zamku w Szczecinie.

19 maja 2019

Godzina 20.00

cena biletu – 30 złotych

Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu  

Zobacz galerię zdjęć:

Agnieszka Orsa/Prestiż Magazyn Koszaliński
Agnieszka Orsa/Prestiż Magazyn Koszaliński Dyrygent Antonina Banaś Agnieszka Orsa/Prestiż Magazyn Koszaliński
Kołobrzeska Orkiestra Kameralna
Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura