3 obserwujących
148 notek
41k odsłon
  350   1

Albo rządzący się ogarną albo za chwilę Polska pogrąży się w chaosie.

Nie można powiedzieć że rząd PIS w ostatnim czasie nic nie zrobił, ponieważ od czasu wybuchu wojny na Ukrainie Prezydent jak i Premier byli bardzo aktywni i wyjątkowo skuteczni w organizowaniu pomocy na Ukrainie. Chwali się też dużo uproszczeń w przyjmowaniu i szybkie uregulowanie statusu Uchodźców z Ukrainy. Jeżeli chodzi o regulacje prawne i politykę międzynarodową z ostatnich trzech tygodni to trzeba tutaj wystawić rządzącym najwyższą możliwą ocenę. Oczywiście że zawsze można znaleźć coś co można by zrobić lepiej ale jak na tak krótki okres to zrobiono naprawdę dużo.

To że już zrobiono dużo dobrego nie oznacza że zrobiono wystarczająco aby można było spać spokojnie. To dopiero początek długodystansowego biegu i start mieliśmy bardzo dobry ale Polacy często starty mają bardzo dobre a potem wszystko się pie...li.

O ile rządzący bardzo dobrze poradzili sobie na arenie międzynarodowej i w pierwszych regulacjach prawnych to niestety całkowicie zawiedli na poziomie na którym PIS zawsze miał spore problemy czyli organizacji logistyki i indywidualnej pomocy ogromnej ilości Uchodźców jacy przybyli do Polski. Otóż nie wystarczy wpuścić do Polski kilka milionów uchodźców którzy często po raz pierwszy są w UE i większości przyjeżdżają z niczym oraz często nie mają co ze sobą zrobić i się tym zadowolić bijąc sobie brawo.

Teraz trzeba się zastanowić gdzie tych ludzi ulokować, jak im zapewnić jakieś w miarę godziwe warunki pobytu w Polsce i jak im ułatwić integracje ze społeczeństwem, tak aby w jakimś okresie czasu mogli się oni stać w pełni niezależni od pomocy innych. Niestety wygląda to tak jakby rządzący uważali że zrobili co swoje i niech teraz ktoś inny się zajmie uchodźcami. A jeżeli już teraz nie zaczniemy coś w tej kwestii robić to za chwilę Polska wpadnie w spore tarapaty.

To że wyniku Wojny na Ukrainie przestano zwracać uwagę na inne problemy nie oznacza to że te problemy zniknęły.

Nadal panuje bardzo wysoka inflacja i bałagan wywołany "pisowskim ładem", Polscy przedsiębiorcy którzy bardzo poważnie oberwali przez Pandemię obecnie zmagają się z drożyzną i nowymi przepisami i wielu z nich bankrutuje.

Nadal mamy poważny konflikt z UE co już teraz skutkuje płaceniem wysokich kar oraz ogranicza napływ dotacji Unijnych i grozi nam jeszcze większym problemami z pozyskiwanie funduszy Unijnych w przyszłości.

Polska jest Krajem w którym panuje deficyt mieszkaniowy i wielu Polaków mieszka w przeludnionych mieszkaniach a teraz problem ten się pogłębi.

Mamy też w Polsce od wielu lat problem z zapewnieniem kadr medycznych i edukacyjnych i teraz będziemy musieli zapewnić opiekę medyczną i edukacje setkom tysięcy jak nie milionom dodatkowych ludzi.


Rządzący zdaje się nie dostrzegają tych problemów i skupiają się jedynie na nawoływaniu do nowych sankcji i wypominaniu zachodowi to co jeszcze nie zostało zrobione. A jeżeli rządzący się nie ogarną i nie zaczną rozwiązywać bieżących problemów to za chwilę Polska się wyłoży i pogrąży się w dużym chaosie.

Rządzący muszą się nauczyć słuchać innych, dostrzegać problemy i zacząć je jak najszybciej rozwiązywać.

W pierwszej kolejności należy zakończyć głupi i zupełnie niepotrzebny konflikt z UE likwidując Izbę Dyscyplinarną i uniezależniając sędziów od władzy wykonawczej. Reformy Ziobry nie są żadną dekomunizacją Polskich sądów ponieważ żaden z sędziów którymi zajmuje się ta izba nie ma nic wspólnego z komunizmem. Izba Dyscyplinarna jak i reformy Ziobry nie zdekomunizowały niczego a jedynie zajmują się sędziami którzy nie wydają wyroków takich jakie partia rządząca by sobie życzyła. Sędziowie Tuleja, Juszczyszyn i inni nie są żadnymi komunistami tak samo jak broniący się przed Rosyjska agresją Ukraińcy nie są żadnymi faszystami.

Zakończenie konfliktu z UE pozwoli na odblokowanie obecnych wielomiliardowych funduszy, zapobiegnie blokowania funduszy Unijnych w przyszłości i pozwoli na pozyskiwanie nowych funduszy na pomoc uchodźcą.

Samo odblokowanie funduszy Unijnych spowoduje już na starcie duże wzmocnienie złotówki, zmniejszy inflacje i da spory zastrzyk gotówki Polskim przedsiębiorcą. Po za tym za fundusze Unijne będziemy mogli budować niezbędną infrastrukturę która będzie bardzo pomocna w integracji masowego napływu uchodźców który z czasem bardzo wzmocni Polska gospodarkę.

Przed Polska mamy na horyzoncie bardzo poważne wyzwania na miarę transformacji ustrojowej lat `90 i jeżeli nie podołamy tym wyzwaniom to Polska może znów pogrążyć się w chaosie ale jeżeli podołamy tym wyzwaniom i wykorzystamy swoją szansę to Polska może wejść na zupełnie nowy wyższy poziom rozwoju i być o wiele bardziej ważniejsza aniżeli do tej pory była. Nadchodzące wyzwania są bardzo dużym zagrożeniem jak i dużą szansą na zupełnie nowy lepszym rozdział Polskiej Historii.


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale