3 obserwujących
146 notek
41k odsłon
  227   0

PIS nabroił a podatnicy muszą płacić. UE potrąciła nam na razie "tylko" 140 mln zł.

Jak informuje money.pl Komisja Europejska obcięła nam 140 mln zł funduszy na poczet kar jakie mieliśmy zapłacić za Turów

https://www.money.pl/fundusze/unia-obciela-polsce-fundusze-juz-wiemy-kto-i-ile-stracil-6755281705278080a.html

Przypomnijmy tylko że:

-najpierw Pis zignorował roszczenia Czechów w sprawie szkód jakie na terenie ich Kraju wyrządza kopalnia Turów.

-Potem Pis przegrał proces w sprawie Turowa i odmawiał wypłacenia odszkodowania, co skutkowało nałożeniem na Polskę kar.

-PIS stwierdził że nie będzie płacił również zasądzonych kar.

-Następnie PIS zapłacił odszkodowanie jakie żądali Czesi a teraz UE ściąga z nas zasądzone kary.

To że UE obcięła fundusze nie oznacza że inwestycje które miały być finansowane z tych funduszów będą mniejsze, Polska jest zobowiązana do wykonania tych inwestycji a brakująca kwotę trzeba będzie pokryć z budżetu Państwa, czyli z naszych podatków.

Na razie jest to "tylko" 140 milionów zł ale do zapłaty mamy ponad miliard zł kar i każdego dnia dochodzi 1 milion Euro za działanie nielegalnej Izby Dyscyplinarnej i nie wiadomo kiedy PIS w końcu tą Izbę zlikwiduje.

Każdy dzień tych rządów (nas podatników) słono kosztuje ale partyjni się tym nie martwią, ponieważ to nie z ich wypłat będzie płacone te kary, płacić będą Polacy. Płacić będą ci którzy głosowali na PIS ale płacić będą również ci którzy na PIS nie głosowali.

Za to partyjni którzy do tych kar doprowadzili dostaną sowite wynagrodzenie i tak po prostu będą nam się śmiali w twarz.

Oni wygrali, Oni rządzą a Polacy płaczą i płacą, a nawet spora część Polaków jest wciąż za to wdzięczna partii i chce więcej "dobrej" zmiany.

Polska to bogaty Kraj. Może nie ma na służbę zdrowia, może nie ma na edukacje ale stać nas na płacenie kar, dla partii wszystko.

Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale