39 obserwujących
571 notek
527k odsłon
6602 odsłony

Amerykański "strzał z liścia"

Wykop Skomentuj140

88 amerykańskich senatorów (cóż za znamienna liczba w tym kontekście) domaga się przykręcenia śruby Polsce w sprawie restytucji mienia żydowskiego.

Nie bawiąc się w zbytnią dyplomację, oznacza to ni mniej, ni więcej, że nasz nowy wielki brat wytargał właśnie za uszy polski rząd, w tym samego prymusa Mateusza Morawieckiego, wyrażając głębokie zaniepokojenie jego wcześniejszymi słowami, jakoby "Polska rozwiązała ten problem".

To oznacza, że przed wyborami szykuje się nam nielicha granda, która z pewnością urozmaici kampanię, zmuszajac Prawo i Sprawiedliwość do kolejnych, pełnych urody politycznych wygibasów udowadniających, że zaliczony właśnie jankeski "strzał z liścia", to nic innego jak ożywczy pilling. 

Kto wie, czy w tej sytuacji, tak bardzo oczekiwana, wyściełana grubymi miliardami złotych, zabezpieczona hektolitrami wazeliny wizyta Donalda Trumpa, mająca dojść do skutku 1 września, nie okaże srogą lekcją przyjaźni, przypominającą Prawu i Sprawiedliwości, skąd mu wyrastają nogi, pomimo że sam prezes zapobiegliwie oblekł je w najprawdziwsze amerykańskie cholewy.

Tak, kampania z pewnością będzie pasjonująca, zwłaszcza jeśli nasz nowy wielki brat zdecyduje się przestawić krajową wajchę. Niechybnie, dantejskie sceny przed nami.

Wykop Skomentuj140
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka