0 obserwujących
21 notek
16k odsłon
1386 odsłon

Koniec blogerów ?

Wykop Skomentuj75

 

Kończy się króciutka era blogerów” - tak wieści Piotr Skwieciński w wSieci. Pisze, że nadzieje na internetowe dziennikarstwo obywatelskie okazał się płonne. Że sytuacja normalnieje i do znaczenia wraca dziennikarstwo „normalne”. Może to i prawda. Faktem jest, że nazwiska i nicki pojawiają się w sieci, i znikaja. Sam często myślę: czy to ma sens ? Czy ta kropla, którą wlewam w ocean blogosfery może być ważna ? No i blogowanie to zajęcie uboczne, wykonywane w wolnym czasie, często będące skutkiem ..... no właśnie czego ? A no skutkiem frustracji w pracy zawodowej, bądź niezadowolenia z sytuacji dookoła. Blogerzy piszą, bo to prawie jedyna, prosta i dostępna metoda próbowania wyrażęnia swojej opinii, w nadziei poprawy.

I tu dochodzimy do innej możliwosci opisu sytuacji niż ją podaje pan Piotr Skwieciński.

Frustracja w pracy, kłopoty, trudności jakie mamy, ale spójrzmy dookoła. Ludzie zbieraja tysiace podpisow w jakichs sprawach – i nic. Zakładają komitety, organizują marsze i zbiórki – i nic. . Strajkują i protestują - i nic. Przeprowadzają kampanie, startują w wyborach - i nic. Jak przyjrzymy się bliżej, to zobaczymy zjawisko, które ludzie nazywaja „zabetonowaniem”, czyli mechanizm chroniący statis quo przed zmianami. Mamy więc zabetonowane uniwersytety, system partyjny, adminstrację, sadownictwo, finanse i ubezpieczenia, dystrybucje. Zabetonowane są instytuty naukowe i politechniki. Zabetonowane są struktury w korporacjach.

Ciągle słyszymy – to nic nie da, nic od nas nie zależy.

Wiec może blogerow pokonali nie profesjonalni dziennikarze, ale unieważniają ich „zabetonowane” mechanizmy społeczenstwa, gdzie, aby istniec w jakims kregu, trzeba dostac się do „zabetonowanej” niszy ? Gdzie nie słuszność i prawda, ale przynalezność do mechanizmu daje prawo głosu. Gdzie ważne jest, nie to, co się mówi, ale kto mówi.

Wykop Skomentuj75
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale