30 obserwujących
6 notek
419k odsłon
18860 odsłon

Zbliża się chwila zapowiedzianego cudu w Medjugorie. Konsternacja

pixabay
pixabay
Wykop Skomentuj10

        Zapewne niewielu z tu obecnych śledzi swego rodzaju spór w Kościele o Medjugorie w Chorwacji, tj. miejsce objawień Matki Bożej, które mają miejsce od lat 80. (1981 r.) To tam została zapowiedziana wojna w byłej Jugosławii, co było wtedy absurdem...Co ważne sprawa objawień zostanie ostatecznie potwierdzona przez widoczny cud, znak z nieba, który zostanie na stałe w Medjugorie. Podobnie było z objawieniami w Fatimie w Portugalii z cudem słońca, który został zapowiedziany na 13 października 1913 roku przez wiejskie dzieci i faktycznie się wydarzył. Do tej pory ateiści, w tym piszący w Wikipedii, nie mogą sobie z tym tematem poradzić. Przypomnę, że zebrał się wielki tłum, w tym licznych ateistów i dziennikarzy (dziś zapewne byłby to TVN, Polsat, Fakt, Super Expres i TVP..), którzy chcieli zobaczyć, jak upada z hukiem mit objawień. Najpierw była wielka ulewa, a więc klapa…, podczas której dzieci miały objawienie, która przemoczyła ludzi do suchej nitki i porobiła kałuże, a potem dosłownie w ciągu kilku-kilkunastu minut wirowania i przybliżania się Słońca do zgromadzonego tłumu (średnie szacunki mówią o kilkudziesięciu tysiącach ludzi !)  wszystko i wszyscy zostali kompletnie osuszeni, co wymaga dostarczenia ogromnej energii, a więc i poparzenia (usmażenia) ludzi. Niech ktoś spróbuje odparować 2-3 cm wody w garnku przez 15 minut z ręką  w środku, nawet w wełnianej rękawicy (nie robić tego w domu samemu!:)). Nikomu jednak nic się nie stało, a gazety miały temat na pierwszą stronę. W Wikipedii wszelkie wzmianki na ten temat są usuwane. Eksponowany jest tylko wątek rzekomych halucynacji…

Teraz należy spodziewać się równie jasnego przekazu dla świata. Ja czekam na sygnał i na pierwszy znak, że ma się to zdarzyć, biorę 4 dni urlopu na żądanie i tyle mnie w Polsce widzieli, aby później nie czytać bzdur, o tym, że znowu były jakieś zbiorowe halucynacje. Znak pojawi się i zostanie na tzw. górze objawień. Jest to trzecia  z dziecięciu tajemnic objawionych widzącym. Ten cud ma zapowiedzieć już aktualnie  podeszły w latach o. Peter Ijubicic franciszkanin, który tam posługuje, a który ma już 68 lat, a wygląda, niestety na dużo więcej…. Za naszego życia więc znowu zobaczymy coś fascynującego. Zapowiem na pewno ten cud także na Salon.24, żeby nikt nie przegapił być może najbardziej niezwykłego wydarzenia XXI wieku.
http://www.medjugorje.org.pl/
https://www.salon24.pl

        Do tej pory jednak miejscowy biskup Mostaru miał krytyczne zdanie o objawieniach. Papież Franciszek też podobno nie jest przekonany (od 9 lat jego komisja bada sprawę!), ale wysłał tam emerytowanego polskiego arcybiskupa warszawsko-praskiego Hosera, aby zbadał sprawę. Zapewne znaczenie miał tu także fakt, że abp Hoser ukończył także studia medyczne…. Potem była cisza, aż tu raptem w ubiegłym roku w maju abp Hoser został ogłoszony przez papieża  specjalnym wizytatorem apostolskim przy parafii w Medjugorj . W praktyce oznacza to wyjęcie Medjugorie z władzy lokalnego biskupa. Jest to więc, można tak to ująć, nasza polska parafia. Świadczy to wg mnie o wielkim zaufaniu Franciszka do nas Polaków i abp Hosera. Medjugorie dla wielu jest obecnie centralnym miejscem dla Kościoła Katolickiego na świecie. Dla mnie też. Byłem tam przez tydzień i to  fantastyczne doświadczenie.


         Co miesiąc przekazywane są w Medjugorie objawienia dla świata. Są ,,zwyczajne”. Oto ostatnie  z nich z  2 stycznia br. Zainspirowało mnie ono do napisania notki, bo jest takie polskie – kobieta na filmie z objawienia  była dzieckiem, w chwili pierwszych objawień:
https://www.youtube.com

Orędzie dane Mirjanie Soldo 2 stycznia 2019 roku


„Drogie dzieci, niestety, wśród was, moich dzieci, jest tak wiele walki, nienawiści, osobistych interesów, samolubstwa. Moje dzieci, tak łatwo zapominacie o moim Synu, Jego słowach, Jego miłości. Wiara gaśnie w wielu duszach, a serca są wypełnione materialnymi rzeczami tego świata. Lecz moje matczyne serce wie, że nadal istnieją tacy, którzy wierzą i kochają, którzy starają się jak najbardziej zbliżyć do mojego Syna, którzy niestrudzenie szukają mojego Syna – tym samym szukając także mnie. Są pokorni i łagodni ze swoim bólem i cierpieniem, które znoszą w ciszy, z nadzieją, a przede wszystkim ze swoją wiarą. To są apostołowie mojej miłości.


Fajny film o festiwalu młodych - co roku jest taki w Medjugorie:

https://www.youtube.com


TELEWIZJA MEDJUGORIE  - transmisje modlitw

https://www.centrummedjugorje.pl/


Od 10 minuty film wizja Nieba, Czyśca i Piekła, przekazana przez dzieci:

https://www.youtube.com/watch?v=TKm8N6mFfMA


Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale