108 obserwujących
411 notek
663k odsłony
1681 odsłon

Orwell i Huxley to małe pikusie, a Kafka z Mrożkiem to cieniasy

Wykop Skomentuj263

"Nowa normalność" wkracza z coraz większym rozmachem do naszego życia. Umacnia się, krzepnie, ogarnia coraz to nowe dziedziny życia. Pomału staje się wszechobecna. Nasza, swojska.

Czy spełnia się właśnie przepowiednia św. Pustelnika?

"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny."

Wielki Minister przygotowuje zmianę Rozporządzenia o powszechnym obowiązku noszenia masek - dotąd z wyłączeniem osób chorych na astmę, POCHP, inne choroby dróg oddechowych, osób cierpiących na niektóre zaburzenia psychiczne i niepelnosprawność intelektualną.

Astmatycy, chorzy na POCHP i inne choroby dróg oddechowych znikną w nowym Rozporządzeniu - z odkrytą twarzą będą mogły pokazywać się wyłącznie osoby z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną - i będą musiały od 1 września nosić przy sobie odpowiednie zaświadczenia lekarskie!

Podsumowując - wszyscy "normalni" będą w maskach. Jedynie "świry" i "przygłupy" z odkrytą twarzą. Po tym będziemy się rozpoznawać...

Chyba że Wielki Minister znowu zmieni zdanie... zmieniał już tyle razy.

Szykują się też kolejne Rozporządzenia, np. o zakazie uczestnictwa w weselach (a później w imprezach masowych - cokolwiek by to nie znaczyło) dla osób 70+.

A więc dziadkowie nie będą mogli być na weselu wnuka, rodzice syna. Ba - starsi ludzie, którzy zawrą związek małżeński, nie będą mogli być na własnym weselu.

Jakie kolejne zakazy obejmą osoby starsze? Zobaczymy. Czy będzie im wolno jeździć pociągami? Metrem? Latać samolotami? Chodzić do lasu? Pojawiać się w Śródmieściu? Przechodzić przez duże skrzyżowania? Przecież wszędzie tam są duże skupiska ludzi...

Odwołana została defilada wojskowa z okazji setnej rocznicy Cudu nad Wisłą - w imię bezpieczeństwa. W zamian odbędzie się wielka inscenizacja zwycięskiej bitwy Wojska Polskiego nad Armią Czerwoną na Stadionie Narodowym.

Czy rekonstruktorzy będą w maskach? Czy zachowają wymagany prawem dystans 2 m? Jeśli Kompania Honorowa, składająca wieńce pod pomnikiem Gloria Victis, musi paradować w maskach, to nie widzę powodu zwalniania z tego obowiązku rekonstruktorów Bitwy Warszawskiej.

Miłośnicy masek, którzy kijami chcą pogonić każdego bez maski, z dużym niezadowoleniem przyjęli decyzję Rafała Trzaskowskiego o odwołaniu marszu narodowców i kontrmarszu w imię bezpieczeństwa epidemicznego. W tych marszach wzięłyby udział tysiące ludzi - z reguły bez masek.

Czyli decyzja rządu o odwołaniu defilady w imię bezpieczeństwa jest słuszna - decyzja prezydenta Warszawy o odwołaniu marszów w imię bezpieczeństwa jest niesłuszna. "Nowa normalność" w całej krasie.

Różne kraje prześcigają się w patentach na "nową normalność". W Turcji w weselach ma uczestniczych Policja - pilnować masek, dystansu i właściwego sposobu tańczenia weselników. Ponieważ za główne zagrożenie uznano tańce ludowe, w których tańczący trzymają się za ręce, Policja będzie pilnować, aby trzymali się za kijki.

W RPA wolno było dokonać tylko niezbędnych zakupów! Władze ustaliły ich listę, np. zakup obuwia zakrytego był dozwolony, a klapek czy sandałków nie (to artykuły niesezonowe).

Na całym świecie zagościła i umacnia się centralistyczna gospodarka planowa. To państwo decyduje - które sektory zamknąć i na jak długo, a które mogą działać. To omnipotentne państwo ratuje (lub nie) wybranych, a innych rzuca na głęboką wodę. To omnipotentne państwo dotuje, rozdaje lub nie - pieniądze, bony, świadczenia, przywileje. Wolny rynek chyba już na zawsze odszedł do lamusa historii - a raczej jego resztki.

Państwo w każdej chwili może  wybrane branże obdarzyć łaską i przywilejami, a inne potraktować z buta. Po uważaniu - to państwo wybiera, kogo przytulić, a komu dać kopa.

Banki udzielają biliardów kredytów! Gwarantowanych przez rządy, płatnych z kieszeni podatników. Takiego raju nie miały w historii świata.

Banki centralne drukują pieniądze... i drukują, drukują....Biliardy...

Wszystko to - i wiele, wiele więcej - to "nowa normalność" - tak już będzie. Nie łudźmy się, że ona zniknie kiedykolwiek. Nie bez powodu państwa nie wprowadziły stanów wyjątkowych.

Stan wyjątkowy - jak sama nazwa wskazuje - ma to do siebie, że różne restrykcje, łamanie wolności, praw i swobód obywatelskich, nadzwyczajne zakazy i nakazy w imię wyższej konieczności są dopuszczalne wyjątkowo i na czas ściśle określony. W Polsce - muszą być zlikwidowane po pół roku! Musi zostać przywrócony stan normalny!

Ponieważ nie ma stanu wyjątkowego, wszystkie te nowości nie muszą być likwidowane nigdy!  I można będzie wprowadzać wciąż nowe i nowe... I to się właśnie dzieje.

To jest "nowa normalność".

Wczoraj Bloger @ Jerraz 21 napisał notkę:

Wykop Skomentuj263
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale