26 obserwujących
481 notek
291k odsłon
  3488   0

Koscinski czyli Rostowski 2.0

Daniels i Koscinski
Daniels i Koscinski

Pod koniec zeszłego tygodnia ujawniono skład rządu. Z punktu widzenia wolnościowca, PiS znów bije wszelkie europejskie rekordy, gdyż ilość ministrów i wiceministrów w kolejnej kadencji przekroczyła liczbę 100. Żaden rząd w Europie i chyba żaden na świecie nie ma tylu ministrów. Powód jest prosty - nie da się rządzić 100 osobową grupą, w każdym razie nie tak by wejść z każdym w interakcję.

Ale skupmy się na najważniejszym ministrze, tym od naszych pieniędzy.

Tadeusz Koscinski, bo to on został ministrem finansów, posiada bardzo lakoniczną biografię. Urodził się w Londynie w 1956. Skończył Goldsmith’s University of London. Od 1997 był dyrektorem w BZWBK, a wcześniej w Polskim Banku Rozwoju S.A., Banku Przemysłowo-Handlowym, Banku Śląskim i Banku Pomorskim [biografię poprawiono na Pomorski Bank Kredytowy], a także w dwóch bankach w Londynie.

PiS zatrudnił go w 2015 w Ministerstwie Rozwoju, a w 2018 w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Tyle oficjalna biografia. Teraz mniej znane fakty.

Uczelnia Golsmith's jest publiczną uczelnią w UK ale nie specjalizuje się w finansach tylko w sztuce. Wg wiki arts, design, humanities, and social sciences czyli sztuka, design, humanistyka i nauki społeczne. Na twitterze twierdzą, że nie można go znaleźć na liście absolwentów ale sam nie szukałem.

To czego brakuje w oficjalnej biografii to fakt, że urodził się w żydowskiej rodzinie w UK dokładnie tak samo jak Rostowski. Należy po raz kolejny zadać sobie pytanie, dlaczego rząd pozwala na to, by obce mocarstwa ustanawiały swoich obywateli, jako ministrów finansów w Polsce.

Koscinski i Morawiecki spotkali się w BZWBK dokładnie wtedy, gdy Morawiecki wprowadzał kredyty pseudofrankowe do oferty tegoż banku.

W sieci można wygooglować, że Koscinski brał udział w konferencji Israel Dealmakers Summit 2018 w USA.

To co jest najbardziej przerażające to zapowiedź, że rząd chce zlikwidować gotówkę, by dobrać się do 190 mld złotych, które rząd szacuje, że Polacy mają w gotówce. Wywiad z dzisiejszym ministrem odbył się w 2018 dla portalu wnp.pl.

To co jest równie zastanawiające to fakt, że nowy minister finansów, mimo długiego przebywania w Polsce nadal ma problemy z poprawnym językiem polskim. Poniżej jeden z wywiadów n/t likwidacji gotówki.

https://youtu.be/3PrrU2afwy4Edit: Minister Koscinski odmówił ujawnienia oświadczenia o stanie majątkowym.


Poprzednia notka
 < --- >
Następna notka
1 listopada 1918 - Powstanie Orląt Lwowskich

Rządzi koalicja komunistyczna: PiS+SLD+Razem+Wiosna


Zobacz galerię zdjęć:

Rostowski na demotywatorach
Rostowski na demotywatorach
Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale