Blog
Biez Wodki Nie Razbieriosz
Forum Rosja-Polska
Forum Rosja-Polska "Bcё будeт прaвильнo, нa этoм
90 obserwujących 532 notki 1414656 odsłon
Forum Rosja-Polska, 18 lipca 2017 r.

Brak sumienia gorszy od zbrodni na 300 pasażerach MH17 - Rosja po 3 latach

930 20 0 A A A

Znalazłem w RUNECIE i z okazji 3-rocznicy nieosądzonej i nie przeproszonej zbrodni przetłumaczyłem i publikuję:

   "Ja jako Rosjanin jestem załamany czymś innym. No tak, rosyjska władza splamiła się zbrodniami i obecnie głównym zadaniem Putina - taktycznym, bo strategicznie on i tak nie pojmie, co robić w tej sytuacji - odżegnać się, odepchnąć w czasie, grać na zwłokę, utrudnić, a najlepiej uniemożliwić śledztwo. Choć on doskonale zdaje sobie sprawę, że proces odbędzie się.

   Załamuje coś innego - całkowita bezpostaciowość (amorphos) rosyjskiego społeczeństwa. Którego najpopularniejszą odpowiedzią na wszelkie oskarżenia stało się żądanie: "A UDOWODNIJ!".
Cała historia z zestrzelonym Boeingiem to historia nie o samolocie, a o sumieniu. 
Dlatego że nawet jeśli znajdą tych, którzy użyli "BUK-a", którzy wystrzelił przeciwlotniczą rakietę, tych którzy gorączkowo zamazywali ślady i odesłali go z powrotem do Rosji,  jeśli odnajdą i nawet osądzą cały łańcuch od góry do dołu winnych tej tragedii, zostaną miliony tych którzy uchronią się od tego osądu Sprawiedliwości.
A UDOWODNIJ, że na Krymie były "zielone ludziki" (eufemistyczne przezwisko rosyjskich żołnierzy ukrywających swoją przynależność wojskową), 
UDOWODNIJ, że dawaliśmy broń separatystom Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, 
UDOWODNIJ, że samolot zestrzelony został z "BUK-a",
UDOWODNIJ, że to był rosyjski "BUK", a nie marsjański,
UDOWODNIJ, że strzelali z niego separatyści z DRL, lub ich rosyjscy pomocnicy, a nie przebrany Poroszenko z Jaceniukiem.
UDOWODNIJ!
Fajne to słowo: "UDOWODNIJ!". 
Ono właśnie dowodzi braku sumienia u całego narodu - najbliższego sąsiada Ukrainy.
I to jest smutne, ale na szczęście, nie wymaga trybunału. Ponieważ naród pozbawiony sumienia już sam siebie osądził. Na najcięższy wyrok.

"...я, как россиянин, поражаюсь другому. Ну да, российская власть замарала себя преступлениями и сейчас главная задача для Путина — задача тактическая, стратегически он всё равно не понимает, что ему делать в этой ситуации — отбрехаться, оттолкнуть, сделать невозможным расследование. Хотя, думаю, он прекрасно понимает, что расследование будет.
Поражает другое — полная аморфность российского общества. Главным ответом на любые обвинения которого стала фраза «А ты докажи!». Вообще история с Боингом — это история не о самолёте, а о совести. Потому что даже если найдут тех, кто взял «Бук», кто выпустил ракету, тех, кто, лихорадочно замазывая следы, отправил его назад в Россию, если найдут и даже осудят всю вертикаль, повинную в трагедии, останутся миллионы, ушедшие из-под этого суда справедливости. А именно граждане России, для которых слово «докажи» стало новым знаменем их страны.
Докажи, что в Крыму были зелёные человечки, докажи, что мы давали оружие в «ДНР» и «ЛНР», докажи, что самолёт был сбит из «Бука», докажи, что это был именно российский «Бук», а не марсианский, докажи, что стреляли из него бойцы «ДНР/ЛНР» или их российские помощники, а не переодетые Порошенко и Яценюк. Докажи!
Хорошее слово «докажи». Оно, на самом деле, доказывает отсутствие совести у целой нации — ближайшей соседки Украины. И это печально, но, к счастью, не требует трибунала. Ибо нация, лишённая совести, уже осудила сама себя. По максимальному сроку".

ничего не смогу добавить к сказанному...
только пройдите по ссылке и посмотрите на фотографии...

   Trzy lata temu na oczach świata zostało zamordowanych 298 niewinnych ludzi, w większości kobiety i dzieci, głównie z Holandii (prawie 200), Malezji (44), Australii (27), Indonezji, Wielkiej Brytanii i innych krajów EU, znajdujących się na pokładzie Boeinga 777 lecącego z Amsterdamu do Kuala Lumpur i zestrzelonego 17 lipca 2014 r. nad wschodnią Ukrainą.
   Tak jak przewidział mój Autorytet - historyk i lotniczy ekspert Mark Sołonin, winni tej wielkiej tragedii nie zostali i jeszcze długo nie zostaną ukarani:
"Na takie ofiary Zachód nie jest gotowy pójść. Dlaczego? Ponieważ zamordowano tylko trzy setki ludzi. Trzeba przestać się okłamywać i załamywać ręce - to BARDZO MAŁO. Pozostałe 300 mln mieszkańców EU zapomni o nich za tydzień, może dwa.
Jedyne czego ja doprawdy nie rozumiem - co będzie kiedy kolejni pro-rosyjscy "powstańcy" kupią w sklepie na rogu bombę atomową i rzucą ją na Amsterdam?
Czy ci, którzy przeżyją przeprowadzą "wielostronne konsultacje" i wyrażą "poważne zaniepokojenie"? Lub uczciwie przyznają, że "Amsterdam już nie powróci i martwi nie ożyją, a żywi żyć muszą i dlatego trzeba dbać o dialog z Rosją". 
"Żywi żyć muszą i dbać o dialog z Rosją"

   Do zestrzelenia tego pasażerskiego samolotu mam szczególny stosunek, nie tylko dlatego, że jako pierwszy w polskim internecie poinformowałem o nim i od razu wskazałem na najlepiej udokumentowaną do tej pory wersję wydarzenia:
Prorosyjscy separatyści zestrzelili Boeing-777 z 280 pasażerami
Stało się do nad miejscem zaciętych walk między m. Sniżne a Krasnyj Łucz z dostarczonych przez Rosję wyrzutni rakiet ziemia-powietrze "BUK" strącono w tym tygodniu już kilka ukraińskich samolotów wojskowych, w tym latającego na wysokości 6,5 km AN-26.
Dziś rano szturmowiec SU-25.
Teraz samolot SU-25 z 295 ludźmi na pokładzie."

witas1972.salon24.pl/596650,prorosyjscy-separatysci-zestrzelili-boeing-777-z-280-pasazerami
ale i dzień wcześniej uprzedzałem o szykującej się wielkiej prowokacji, podobnej do tej z Gleiwitz 31 sierpnia 1939 r. czy bombardowania niemieckiego Freiburga przed napaścią na Francję w maju 1940 r.:
  "Doszły mnie słuchy, że wkrótce ofiarą ukraińskich samolotów padnie przygraniczny rosyjski Woroneż.
Bo głupio tak bez pretekstu Putinowi bombardować terytorium Ukrainy i atakować ukraińskie samoloty: "Rosyjski samolot wojskowy zestrzelił w środę pociskami rakietowymi nad terytorium Ukrainy należącą do tamtejszych sił powietrznych maszynę Su-25 - poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) Andrij Łysenko. 
To drugi taki przypadek zestrzelenia ukraińskiej maszyny w tym tygodniu. W poniedziałek samolot transportowy An-26 został zestrzelony przez prorosyjskich separatystów." WITEK 1.07.2014 17:57

Straty ukraińskiego lotnictwa w Donbasie: data, rodzaj statku, miejsce, rodzaj broni użytej do zestrzelenia
image
- 02.05.2014: под Славянском на небольшой высоте из ПЗРК был сбит вертолет Ми-24;
- 05.05.2014: под Славянском на небольшой высоте из ПЗРК сбит вертолет Ми-24П;
- 29.05.2014: под Славянском на небольшой высоте сбит вертолет Ми-8;
- 03.06.2014: высотa 50 метров из ПЗРК был подбит вертолет Ми-24;
- 06.06.2014: над Славянском сбит самолет воздушной разведки Ан-30Б (высота 4200 м), ПЗРК "Верба" (на вооружение российской армии с апреля 2014 г.;
- 14.06.2014: высотa 700 метров из ПЗРК сбит заходив на посадку в аэропорт Луганска Ил-76МД
- 24.06.2014: из ПЗРК "Игла" под Славянском сбит вертолет Ми-8;
- 02.07.2014: из ПЗРК "Игла" на высоте 500 м  фронтовой бомбардировщик Су-24;
- 14.07.2014: на высоте 6000 м (6700 м) сбит транспортный самолет Ан-26;
- 16.07.2014: в рай. Амросиевки из ПЗРК (или россий истребител?) сбит штурмовик Су-25.

   Zresztą nie tylko ja to czułem - rosyjski bloger napisał na 3 dni przed wręcz dokładną przepowiednię tego, co niestety spełniło się, "oby tylko nasi nie zestrzelili jakiegoś pasażera, których trasy krzyżują się gęsto nad Donbasem. 
PRZEDE WSZYSTKIM NIE POWTÓRZYĆ ZESTRZELENIA TU-154 w 2001 roku, który zestrzelili ukraińscy p-lotnicy. Nad miastami Rowienki i Krasny Łucz przechodzi międzynarodowa avia-trasa z Pakistanu / indii / Malezji do Europy. Nawet teraz, wg flightradar24, na wys.11 km leci Boeing 777-240LR AP-BGY rejs PK721/PIA721 Lahor-Manchester." 14.07.14

    Po 3 latach, gdy większość widocznych gołym okiem detali przejazdu z Rosji na wschód Ukrainy wyrzutni rakiet przeciwlotniczych "BUK" zostało wyjawionych i udokumentowanych przez holenderską grupę śledczą Bellingscat oraz przez międzypaństwowy komitet prokuratorski powołany do zbadania tej sprawy zostaje oczekiwać tylko procesu sądowego. Ma on rozpocząć się najbliższą jesienią lub zimą. 
   Cóż z tego, skoro prawie wszyscy wyjawieni odpowiedzialni za: przekazanie z rosyjskiej jednostki wojskowej, dostarczenie na Ukrainę, obsługę (czyli wystrzelenie śmiercionośnej rakiety), wyznaczenie jej celu, wydanie rozkazu, ewakuację wyrzutni i jej prawdopodobną utylizację oraz propagandową zasłonę po zbrodni, znajdują się na terenach do których holenderska, EUropejska, ani żadna inna cywilizowana jurysdykcja nie sięga!

   W ub.roku wyżej wspomniany i sprawiedliwie wychwalony Mark Sołonin (kilka dni temu opublikował świetną odpowiedź pt."Maksimalnyiy-bred" na oszczerczy paszkwil o roli Polski w II wojnie putlerowskiego propagandysty Maksyma Szewczenki, którego warszawskie przemówienie prezydenta Trumpa bardzo mocno zabolało ;) wyjaśnił logicznie i na postawie znanych faktów dlaczego i po co ten fatalny rosyjski BUK znalazł się akurat na trasie lotu MH17 z Amsterdamu do Malezji - http://www.solonin.org/article_buk-na-donbasse-zachem
   Streszczając jego obszerny artykuł: wyrzutnia rakiet została sprowadzony na teren walk sił ukraińskich z "donbaskimi separatystami" (większość z nich przybyła z Rosji), aby zestrzelić rosyjski samolot pasażerski, latający wtedy (sic!) nad Donbasem codziennie i wożący rosyjskich turystów na trasie Moskwa-Cypr.
   Takie zestrzelenie setek rosyjskich kobiet i dzieci dokonane niewątpliwie przez "ukraińskich faszystów" (pewnie wspomaganych przez "polskich nazistów" i amerykańskich imperialistów jak często dodawała putinowska propaganda) musiałyby bezwarunkowa wstrząsnąć i tak niezwykle podatnym na wszelakie propagandowe zagrywki rosyjskim narodem, emocjonalnym i prymitywnym.
   Kilka dni przed tym rosyjskie mass-media podawały często-gęsto szokującą informację o ukrzyżowaniu (sic!) przez "ukraińskich banderowców" 3-letniego rosyjskiego synka walczącego separatysty i zmuszaniu jego matki do patrzenia na to, a po zamęczeniu dzieciątka rozerwaniu jej ukraińskimi tankami - http://witas1972.salon24.pl/596457,ukraincy-ukrzyzowali-3-letniego-chlopca-matke-ciagneli-czolgiem
   Nawet Polakom po okrucieństwach Rzezi Wołyńskiej trudno było w to uwierzyć, ale Rosjanie, do niedawna bliźniaczy z ukraińskim naród, przyjmowali tę informację bez szczególnych zastrzeżeń. Nawet taką, że w Odessie dokonywali Ukraińcy aktów kanibalizmu na zwłokach pomordowanych wcześniej Rosjan...

image
image
Wyobraźmy sobie, że jeśli te zdjęcia szczątek zabawek należałyby do nieżywych rosyjskich dzieci, jakie mogłyby być reakcje Rosjan i ich żądania do Putina? 
   Wojna, zemsta i jeszcze raz wojna!

Opublikowano: 18.07.2017 18:21. Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 22:40.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Мощный удар для наших маленьких еврозрителей: по смс-голосованию Кончита Вурст получила от России ТРЕТЬЕ МЕСТО. Ах вы, лицемерные гады!"
"На Украине произошло народное восстание против коррумпированной и воровской власти. Ядром этого восстания были Киев и западные области страны, но его поддержала (молчаливо) и большая часть юго-востока, иначе бы сейчас Янукович не проводил странных пресс-конференций в Ростове-на-Дону. На эту тему есть политическое заявление партии, которую я возглавляю. У народа есть право на восстание в условиях, когда другие политические методы борьбы исчерпаны. Не буду долго рассусоливать. Два примера о том, что такое "власть Януковича": а) сын Януковича, бывший стоматологом, стремительно превратился в долларового миллиардера. Что может ещё лучше иллюстрировать чудовищную коррупцию? б) Премьер-министр Азаров, из-за которого во многом и начался «Майдан", долго втирал всем про ужасный Запад, иностранное влияние и "гей-ропу", а сам после отставки, быстро свалил жить в Австрию, где у его семьи поместье и банковские счета. Что может лучше иллюстрировать чудовищное лицемерие? Хоть ты из Донецка, хоть ты из Львова - нормальный человек понимает, что такую власть надо менять. Вор Янукович решил, что тех, кто им недоволен, надо бить по голове. А потом решил, что в них надо стрелять. Вот и оказался в Ростове. (...)
Империализм - зло и глупость. Он вредит интересам народа России. (...)
"Oczywiście, że są między naszymi krajami i drażliwe tematy ale o nich jest głośno i trwa taki jakby wyścig, kto komu bardziej dokopie. Uważam, że dużo lepsza jest rozmowa na zasadzie - owszem, to i tamto się wydarzyło ale i wydarzyło się też to i to. Po prostu na samych konfliktach pokoju się nie zbuduje, trzeba pokazywać też i to, że możemy razem coś pozytywnego zdziałać, że są sprawy które potrafią nas łączyć, że między nami była nie tylko nienawiść i krzywdy. Mamy momenty w historii które Rosjan i Polaków zbliżają, mamy i takie które dzielą. O tych drugich mówi się dużo, o tych pierwszych prawie nic. Stawia się pomnik najeźdźcom z Armii Czerwonej, a nie honoruje się rosyjskich żołnierzy sojuszniczych, ginących w obronie niepodległej Polski i niepodległej białej Rosji. " PSZCZELARZ http://bezwodkinierazbieriosz.salon24.pl/283223,kaukaskie-termopile-6tej-kompanii-6#comment_4049311 image **************************************************** image free counters ******************************************************* Общественно-исторический клуб

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Jaki tam zamach stanu w Ługańsku? Po prostu Kornet zadziałał w porozumieniu z Surkowem. A...
  • - "Toż to Rossija, synku, Rossija." (c) "Ciesz się, że odgrzanego szczura ci nie podali" (c)
  • A TRAMMER to dobra człowiek?

Tematy w dziale Polityka