Blog
Widziane niebieskim okiem
Borzęcka Marta
Borzęcka Marta Przedsiębiorca
0 obserwujących 24 notki 13678 odsłon
Borzęcka Marta, 29 października 2015 r.

Oto w jaki sposób PSL przekupiło rolników i znów dostało się do sejmu

Istnieją co najmniej dwa powody, dzięki którym Polskie Stronnictwo Ludowe znów jest w polskim parlamencie. Jak zawsze zresztą. Przekroczenie progu 5 procent partia nazywana także “Polską Szarańczą Ludową” zawdzięcza faktowi, że trzyma w łapach takie instytucje jak KRUS i ARiMR.

1. Wszyscy zapewne pamiętają szumne zapowiedzi ministra rolnictwa Marka Sawickiego, że rolnicy poszkodowani przez suszę dostaną pomoc. Jednak długo ona nie nadchodziła - wiele osób uznało, że już nie może liczyć na żadne pieniądze. Niżej podpisana posiada gospodarstwo rolne i także składała wniosek o pomoc jako poszkodowana przez suszę. 21 października, sprawdzając stan swojego konta, chyba po raz pierwszy w życiu, zamiast zdziwić się, że mam za mało na rachunku bankowym - pomyślałam "Skąd tak dużo?". Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa okazała się być nader hojna. Jednak zastanawiające jest to, że tuż przed samymi wyborami.

2. Z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wielu rolników dostało pisma z decyzją, że ich emerytury wzrosną o 40 zł na miesiąc począwszy od listopada br. Takie listy dotarły w czwartek i piątek na moment przed wyborami.

Czy to przypadek? Nie sądzę. Co gorsza, niestety, ale wiele osób dało się w ten sposób omamić i “przekupić”, w rezultacie zagłosowało na PSL.

Dzięki temu ledwo, bo ledwo, ale ta partia znów znalazła się w polskim parlamencie.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Zawsze po prawej stronie

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @Autor I bardzo dobrze.
  • @TU I TAM 68 Mierzę swoją miarą - zazwyczaj zwracam się do innych nawet w internecie Pan/Pani.
  • @TU I TAM 68 1. Nie jesteśmy na Ty. 2. Nikomu nie narzucam Piłsudskiego jako wzorca. 3....

Tematy w dziale