0 obserwujących
306 notek
372k odsłony
  123   0

Czy czytelnicy Neonu 24 są hojni, uspołecznieni?

Oczywiście nie chodzi tu tylko o czytelników tego portali, także wszystkich innych portali politycznych, w tym Salonu 24 (gdzie są w większości lub zdarzają sie nadal niezalezne treści jakich nie znajdziemy w wiekszych mediach).

Na wstępie dodam że czytelnicy Salonu 24 w moim przypadku wprawdzie mikro ,ale sprawdzili się bardziej niż Neonu24. Choć tak naprawdę to sprawdziła się jedna osoba w pełnym tego słowa znaczeniu, wdzięczna za moja pracę włożoną w tzw. Smoleńsk. Ale w miejszym stopniu było to też kilka innych osób.

 

Ten materiał miał być pod koniec lata. Ale teraz nie jest mniej aktualny, a nawet bardziej.
Skoro napisałem pod koniec lata to znaczy, że skierowany jest do takiego czasu i stanu czytelniczego jaki był tuż przed odejściem Ad Novum, a w czasie największej, czołowej w Polsce gdy idzie o internet poczytności niezależnych codziennych relacji z wojny na Ukrainie.

Nie jest on w tym co mnie ostatnio interesowało, ale że jest zaległy i uważam, winien być daję go.

 

Czytelnicy i blogerzy „burzą“ się na aktualne zamieszanie na Neon 24, a raczej kontrolowane działanie podobne jak było partiach prawicowych w pierwszej połowie lat 90- tych - rozsadzane od środka.
(Nie o tym jednak chcę pisać). Piszę o tym , ze czytelnicy „burzą“ się, a oni sami najbardziej są winni. Przede wszystkim tzw czytelnicy anonimowi - konkretnie niezależni i patrioci wśród nich.

 

Winni są ponieważ nie robią, nie robili nic aby zakładać niezależne portale, dawać przede wszystkim na to jakiekolwiek pieniążki, najpierw aby osoby piszące o tragedii 10.04.2010 mogły pisać w jednym miejscu aby to miejsce było rozpoznawalne i aby można było je rozpowszechniać i polecać (a nie poszczególne blogi na portalach i poza nimi).
Winni są i wielu podobnym rzeczom.

Podstawą jest bowiem jedno myślenie ludzi w najważniejszych sprawach.

I ja nie potrafię zrozumieć co jest w głowach tych patriotów czytających niezależne rzeczy.

Jest tutaj na Neon 24 pewna bardzo dobra malarka. Jej obrazy są na pewno powyżej przeciętnej absolwenta/ absolwentki ASP. Do tego są ładne.
Z tego co wiem do tej pory nikt z odwiedzających jej blog nie zakupił obrazu.
Oczywiście większość w tym przypadku nie może wydać tych powiedzmy trzech tysięcy złotych ,ale są i byli tacy co mogą.

Jak rozumuję? Zaraz wyjaśnię i chciałbym się dowiedzieć czy podobnie rozumują inni niezalezni patrioci. A raczej dlaczego nie rozumują, bo po efektach widać, że nie rozumują tak.

Popieramy swoich. Jeśli widzę uformowanego, inteligentnego z wiedzą, patriotę- społecznika to co chcę? Chę aby mógł on być jak najbardziej aktywny w społeczeństwie na różnych polach.
Słowem aby miał jak najwięcej pieniędzy. W internecie bliskość jest jak wiemy złudna, ale jest tak, że jeśli czytamy to co pisze dana osoba, docieniamy to, a często widzmy że się naraża nawet swoim pisaniem to jest nam bliska i jestesmy jej wdzięczni.

Oto ja (jak każdy:) mam kuzynkę. Ta kuzynka nie jest patriotką, nie jest uspołeczniona, towarzyszka miłych zabaw dzieciństwa. I w konfrontacji bloger, blogerka, uspołeczniony, inteligentny, nie bojący sie wypowiadac poglądów, pomagający w uświadomieniu przynajmniej tej części społeczeństwa, która chce się uświadomić.
I teraz czy wolę aby więcej pieniędzy miała ta blogerka czy moja kuzynka? W tym wypadku wolę by blogerka.

A wy ? To jest chęć na razie i nic z niej jeszcze nie wynika, ale chcę wiedzieć czy wy macie podobne myślenie? Powiecie, cóż z myślenia..
Tak ,ale najpierw musi być chęć w sercu. Potem dokonuje się działanie albo nie. Działanie nie znaczy też skutek.

Ta konkretnie blogerka malarka  dawała też i daje bezpardonowe komentarze o 10.04.2010. Tych osób dających takie komentarze było i jest zawsze niewiele. Na poczatku było więcej, ale dośc szybko wielu wycofało się z obawy o swoje bezpieczeństwo, a czy przynajmniej aby się nie narażać.
No więc takiej osobie należy się dodatkowa wdzięczność.

Każdy zatem który wchodził na jej blog i oglądał obrazy w sercu swoim nie winien poprzestać na acha i ochach nad pieknem i głębią obrazów tylko chcieć aby były kupowane skoro taka informacja pojawiła się. choćby tylko przez chwilę. Ba raz było tak co zaobserwowałem pojawiły sie niskie oceny. Pół biedy byłoby gdyby to zrobili podstawieni, ale obawiam się że to byli niezależni patrioci, którym nie podobało się że oto obrazy są do kupienia, a tu tak bardzo patriotycznie, wszystko powinno być za darmo i na pewno obraz rozdany za darmo. A jeśli już nie to przynajmniej nie wspominać, że są one do nabycia.


Kiedyś jeden patriota upierał się, że winienem coś nad czym pracowałem trzy miesiące po kilkanaście godzin, na urlopie bezpłatnym, żyjąc z oszczędzonych wcześniej pieniędzy, dostępnić w internecie za darmo, tak jak moje polityczne wpisy blogowe. Kiedy tłumaczyłem, że to jest moja praca (nie był to zresztą materiał polityczny) ile nad tym pracowałem itd. on dalej swoje ( w dobrej niby wierze).

Rozumiem to w ten sposób ,że on jeśli mnie cenił to powinien chcieć abym ja ten "swój produkt" sprzedał nawet bardzo drogo aby mieć jak najwięcej pieniędzy (oczywiście cena byłaby jak każda) bo wie że jestem społecznik i częśc przynajmniej pieniędzy wydam na działania polityczne- patriotyczne, a nie na nową boazerię bo sąsiad ma nową i ja też chcę.


Więc jego postawa jest taka i innych podobnych, że myślę, że takich patriotów powinno się zrzucać ze schodów.

Coraz więcej osób traci cierpliwość i myślą podobnie jak ja. Jest taki kanał: bodaj Opcja Społeczna z Podlasia. Ten młody czlowiek, absolwent prawa ma już zresztą wyrok. Patrioci na Podlasiu i w Białymstoku są nawet nie prześladowani , ale tępieni.
I on mówi w ten sposób, aby ludzie nie czytali tylko i nie komentowali w internecie, aby włączali się w realnne działania, a jeśli nie mogą to te 20 złotych miesięcznie przynajmniej na jakiś cel patriotyczny, na organizację, partię, działania nawet pojedynczego człowieka którego uznamy za tego , ktorego chcemy wspierać, czy też prześladowanego działacza (to ode mnie).

Powiem 20 złotych miesięcznie minimum. Każda świadoma osoba. Chyba że ktoś nie ma stałych dochodów,albo raczej nie miewa ich przez jakiś czas w ogóle (no bo jak ktoś ma rozrzut dochodów od 5 tysięcy miesiecznie do kilkunastu na przykład to oczywiscie go nie zwalnia, raczej oczekujemy od niego większej kwoty.

Absolutnie minimalna kwota gdy ktoś otrzymuje nawet najniższą pensję i emeryturę tysiąc złotych na rękę to na paczkę papierosów -10 złotych.

Zwalacie „wszystko"na żydów". Owszem żydzi są odpowiedzialni, że  tak mało zarabiamy, ale żydzi nie zabraniają wpłacić te 20 złotych czy choćby 10 złotych miesięcznie na patriotyczny cel co może zrobić na pewno ponad połowa czy większość korzystajacych z Neonu 24 innych portali, czy innych portali.

Czy czytelnicy Neonu 24 są hojni uspołecznieni. Nie są, dlaczego?


  /////////////////////////////////

Przypominam o swoim blogu Cymes Mordor:

http://cyprianpolak.blogspot.com/

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale