Nie rzucajcie swych perel....
"Nie rzucajcie swych perel przed wieprze, by nie podeptały ich nogami swymi, a obróciwszy się, nie rozszarpały was” (Mt 7,6).
27 obserwujących
514 notek
368k odsłon
162 odsłony

Cz.1"Macice wyklete"Senyszyn i wyrzucanie Zw. Legionistow Pol. przez Ratusz krak

Wykop Skomentuj2

 

 http://senyszyn.blog.onet.pl/2016/04/03/macice-wyklete-gwozdziem-do-trumny-pis/    Krotko na wstepie: Prez. Majchrowski  -postkomunistyczny prezydent Krakowa z SLD rodem &Co /w tym Sowiniec bardzo aktywny w tym dziele/ chca wyrzucic Zwiazek Legionistow Polskich z Domu im. Jozefa Pilsudskiego I Muzeum Czynu Niepodleglosciowego.Spiesza sie na 100-lecie odzyskania niepodleglosci, by tam sie usadowic . W linku szerzej na ten temat:

     http://daani.salon24.pl/594533,walka-iii-rp-z-legionistami-sojusz-pis-po-i-sld

 Jedno pytanie : Czy Ratusz  &Co tak serdecznie troszczy sie o unikalne zbiory legionistow, ze az mialo dojsc do wylaczenia pradu  w obiekcie / moze I doszlo do tego/? To barbarzynstwo porownywalne z atakami bolszewikow w 20 r na polskie obiekty muzealne I dwory oraz palace...

“A tam na Rusi z naszych kosciolow,

Zrobil bolszewik stajnie dla wolow!”


http://daani.salon24.pl/779290,zwiazek-legionistow-polskich-z-oleandrow-w-krakowie-apeluje-do-patriotow--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


http://www.arturwegrzyn.pl/galeria/201201_OplatekNaOleandrach/201201_OplatekNaOleandrach.php

zdjecia!/link powyzej/

imageOPŁATEK NA OLEANDRACH /fotki z komendantem Krystianem Waksmundzkim/

styczeń 2012

Oleandry. Bywać w tym miejscu to zaszczyt. Miejsce rzadko udostępniane jest szerszej publiczności, ale nasz Szwadron z racji swojego Patrona jest tam zawsze mile widziany. Związek Legionistów Polskich działa nieprzerwanie od 1918 roku i dziś zrzesza dzieci i wnuki byłych Legionistów. To grupa ludzi, najczęściej w bardzo podeszłym wieku, mająca w sobie ten stary, przedwojenny patriotyzm i bezinteresowną miłość do Ojczyzny. Dzielenie się z nimi opłatkiem to niezapomniane wrażenie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Radecka

/…./ Uczestniczka organizowanych przez Annę Walentynowicz sympozjów pt. W trosce o Dom Ojczysty (Gdańsk 1986 i Kraków 1995). Autorka tekstów pisma Poza Układem[4]. Działaczka komitetu założycielskiego reaktywowanych w 1990 Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża[5]. W latach 1988–1990 wraz z "Solidarnością Walczącą" współorganizatorka protestu przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żarnowcu[6]. Od 2010 roku reprezentuje Społeczny Trójmiejski Komitet na Rzecz Uczczenia Anny Walentynowicz[7].

Jest członkiem Związku Legionistów Polskich.

 Od roku 2007 należy do Stowarzyszenia Działaczy Organizacji Niepodległościowych "Nieprzejednani". 10 grudnia 2009 roku odznaczona została przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[6].

 Odmówiła przyjęcia Krzyża Wolności i Solidarności z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego[8].

10 grudnia 2015 roku odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności przez prezydenta Andrzeja Dudę[9].https://pl.wikipedia.org/wiki/Joanna_Radecka

Do Zwiazku Legionistow Polskich nalezala tez sp. Janina Natusiewicz-Mirer +10-04-10, przyjaciola sp. Anny Walentynowicz, ktora wraz z nia organizowala te Sympozja ,w tym na Oleandrach u Komendanta Waksmundzkiego ZLP.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Legionist%C3%B3w_Polskich

I tu widac ,jaki chaos prawny  stworzyli  wlodarze IIIRP-“gruba kreska”? Raz pod kreska ,raz nad kreska, w zaleznosci, na co kto ma chrapke? Co to za prawo, skoro :

 Neo-Solidarnosc nie ma ciaglosci prawnej, poniewaz jest organizacja  zarejestrowana jako nowa, ale sady nie dopatrzyly sie problemu co do ciaglosci praw do majatku-co to, to nie, absolutnie…., jaki nagle widza w prawach do wlasnego budynku I do tego pozbawionych subwencji panstwowych   na Muzeum Czynu Niepodleglosciowego, wlascicieli Oleandrow?/ZLP zakladali m.in.czlonkowie przedwojennego ZLP!/ To jest dopiero skandal.


    Mialam okazje poznac Komendanta Waksmundzkiego w czasie Sympozjum, organizowanego przez sp. Anne Walentynowicz w polowie lat 90. Chwile z nim rozmawialam, kiedy przedstawila mnie Komendantowi Anna Walentynowicz, ktora znalam  prywatnie. . Oprowadzal nas / w wiekszej grupie/ po muzeum.Sympozja “W Trosce o Dom Ojczysty” Anna Walentynowicz organizowala az do 2009r od chyba 1986r….Pamietam,ze byl straszny upal i ci starsi ludzie trwali i trzymali sie, a my-mlodzi wybylismy po jednym dniu, nie dalo rady wytrzymac w Krakowie 40-stopniowych upalow. Oni troszczyli sie o DOM OJCZYSTY w Domu, ktory chca im teraz wyszarpac....ci, ktorzy, jak prez. Majchrowski , nalezeli do partii komunistycznej, do rezimu! 

Zwiazek Legionistow Polskich w osobie Komendanta Waksmundzkiego udzielal pomocy, udostepnial sale na obrady I referaty, pelnil honory domu:

Domu im .Jozefa Pilsudskiego, ktorego corki Jadwiga I Wanda znaly dobrze Anne Walentynowicz I wspieraly ja w najtrudniejszych chwilach. Bardzo ja cenily I szanowaly.Osobiscie przywiozlam mala przesylke od corki Wandy Marszalka Pilsudskiego dla Pani Anny, ktora przekazala mi  w Muzeum Pilsudskiego / w POSKu w 86r. Anna Walentynowicz   ,

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale