Nie rzucajcie swych perel....
"Nie rzucajcie swych perel przed wieprze, by nie podeptały ich nogami swymi, a obróciwszy się, nie rozszarpały was” (Mt 7,6).
27 obserwujących
514 notek
368k odsłon
162 odsłony

Cz.2 "Macice Wyklete" Senyszyn i wyrzucanie Zw. Legionistow Polskich z Oleandrow

Wykop Skomentuj4

 

 http://senyszyn.blog.onet.pl/2016/04/03/macice-wyklete-gwozdziem-do-trumny-pis/


image

  W srodku /pod orlem/Komendant Krystian Waksmundzki zrodlo: 

http://www.arturwegrzyn.pl/galeria/201201_OplatekNaOleandrach/201201_OplatekNaOleandrach.php

Ciag dalszy walki Ratusza SLD-owca Majchrowskiego ze Zwiazkiem Legionistow Polskich o Dom im. Jozefa Pilsudskiego na Oleandrach w Krakowie, zbudowany przez tych, ktorzy zakladali ZLP. Prosze,zapoznajcie sie dokladnie z tekstem I linkami, jakie sa zamieszczone tu /wczorajszy tekstJ/:

http://daani.salon24.pl/779604,macice-wyklete-senyszyn-i-wyrzucanie-zwiazku-legionistow-polskich-przez-ratusz-krakowski

....przez krakowski Ratusz pod rzadami SLD-owca, prezydenta Majchrowskiego z kregu Senyszyn, oraz Sowinca, blogera salonu24.pl , ktory zapewnial, ze nie interesuje sie juz sprawa Oleandrow.

Otoz, aktywnie uwija sie I dwoi I troi, zeby  zajac miejsce Zwiazku Legionistow Polskich wraz ze swoimi admiratorami, szczegolnie zaniepokojonymi,ze nie zdaza przejac budynku i splendoru  ZLP przed 11 listopada 2018,

czyli –oraz-patrz ponizej  ze Starym z salonu24.pl oraz JulkaPalmer z salonu 24.pl –najbardziej zaangazowanymi w obrone postkomuny , ba-komunistycznego rezimu!/Stary zbanowal mnie ongis za kpiny z junty stanu wojennego-z jaruzelskiego/!blogerami, czego nie ukrywali . Teraz chca do Domu im. Pilsudskiego!:)

image

Zrodlo:http://www.arturwegrzyn.pl/galeria/201201_OplatekNaOleandrach/201201_OplatekNaOleandrach.php

http://bukojer.salon24.pl/778627,stanowczo-o-oleandrach

Wpisal sie bloger: Stary 

“To niebywały skandal, że grupka uzurpatorów potrafi zawłaszczyć obiekt o ogromnym znaczeniu emocjonalnym dla całego społeczeństwa.”

 /Stary to tez juz"pilsudczyk"? Czy obronca Jaruzelskiego i wojskowej junty?/Ban u niego otrzymalam za krytyke Jaruzelskiego i stanu wojennego; pozniej zdjety- po pol roku chyba/

http://krakow.naszemiasto.pl/archiwum/skazany-oskarza,64059,art,t,id,tm.html

/…/Pozwanymi są redaktor naczelny ,Trybuny" /SLD?/Andrzej Urbańczyk, dziennikarz Dariusz Łanocha oraz jego informatorzy Jerzy Bukowski i Edward Szot. Wszyscy oni - zdaniem powoda - dopuścili się naruszenia jego dóbr osobistych w artykule ,Nawiedzony Komendant", który ukazał się w ,Trybunie" z 21-22 sierpnia 1999 roku.

http://krakow.naszemiasto.pl/archiwum/skazany-oskarza,64059,art,t,id,tm.html

  “  Szablę i buławę marszałka Rydza-Śmigłego wypożyczono z Jasnej Góry w 1994 roku do Muzeum Czynu Niepodległościowego w Krakowie na otwarcie Legionowej Placówki Oświatowej. Narodowe pamiątki do dziś nie powróciły do Częstochowy/…/Policjanci zatrzymali Waksmundzkiego w krakowskim szpitalu im. Dietla, gdzie się leczył. W piżamie został przewieziony karetką do więziennego oddziału szpitalnego.

- Osadzony przebywa w trzyosobowej celi.

 Ma zapewnioną stałą opiekę lekarzy /…/i - mówi rzecznik krakowskiego aresztu, mjr Janusz Potępa.

Ponieważ komendant przez dwa lata odwlekał wykonanie prawomocnie orzeczonej kary, tłumacząc że jest poważnie chory, został kilka miesiący temu poddany badaniom, a

 biegli lekarze z Zakładu Medycyny Sądowej orzekli, że może on trafić za kraty/…/”

        Z tego , co pamietam /Daani/ z opowiadan sp. Anny Walentynowicz, ktora stala “murem “za komendantem Waksmundzkim , ktory mial byc wg Jej slow, atakowany przez michnikowcow I komunistow, ktorzy –jak mowila- stworzyli falszywy zwiazek, ktory chce zagarnac wszystko I zniszczyc Legionistow.Pamietam te slowa dokladnie. Do ZLP nalezala jej najblizsza przyjaciolka sp. Janina Natusiewicz-Mirer /+10-04-10/.

Opowiadala tez cos o szabli, ze ktos przed smiercia przekazal ja Waksmundzkiemu, ale spadkobiercow wrogowie Komendanta “przekonali”,zeby  nie oddawac tych insygniow do Muzeum Czynu Niepodleglosciowego. Trafily na Jasna Gore, gdzie konfratrem –wielce zasluzonym dla oo.Paulinow zostal  podczas uroczystosci w Kaplicy Cudownego Obrazu facet spotykajacy sie ze szpiegiem rosyjskim Alganowem w AustriiI rezydentem mafii Baranina.

Gdzie sa wypowiedzi samego komendanta Waksmundzkiego, bo wszystcy mowia za niego? Jedyny tekst jakis z sensem przeczytalam u Pluzanskiego o sprawie tego spadku.

http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,12081655,Jak_zarabiaja_paulini_z_Jasnej_Gory.html?disableRedirects=true

Dlaczego ojcowie paulini z Jasnej Góry organizowali spotkanie Romana Giertycha z Janem Kulczykiem? Bo ten ostatni jest jednym z największych sponsorów klasztoru/…./tekst z lipca 2012

https://www.pb.pl/jan-kulczyk-konfratrem-zakonu-paulinow-412423

Biznesmen Jan Kluczyk odebrał w czwartek na  Jasnej Górze dyplom Konfraterni Zakonu Paulinów. Tytuł konfratra przyznawany jest duchownym i świeckim "szczególnie zasłużonym dla zakonu". Kulczyk został konfratrem paulinów rok temu, ale dopiero teraz odebrał tytuł."Ceremonia miała miejsce w Kaplicy Cudownego Obrazu/…/

http://blogmedia24.pl/node/30829

          Amnezja ? Kulczyk, Kuna, Baranina, Ałganow, układ wiedeński . Afera paliwowa, mafia. Lobbysta.

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale