O Rosji
Pisze o Rosji
1 obserwujący
8 notek
1101 odsłon
  145   0

Arystokracji ślub

Pierwszy taki ślub od ponad 100 lat odbył się właśnie w Petersburgu w Rosji w ostatni weekend. Ślub wzięła głowa jedna z głów domu Romanowów Jerzy Romanow. Jest to pierwsze takie wydarzenie od upadku Związku sowieckiego.

Kim jest Jerzy Romanow

Jerzy Romanow jest jedną z głów domu Romanowów dynastii która rządziła ponad 300 lat Rosją oraz potomkiem Cara Aleksandra ll i Włodzimierza brata cara Aleksandra lll. Jego pradziadek Cyryl Romanow był kuzynem cara Mikołaja ll obalonego podczas rewolucji lutowej a następnie zamordowanego przez komunistów w czasie wojny domowej.

Urodził się w 1981 roku w Madrycie jako syn Mari Władimirownej i pruskiego arystokraty Franciszka Hohenzollerna. Edukacje ukończył w Paryżu a następnie wrócił do Hiszpanii wraz z matką. Ukończył studia na oksfordzie a następnie pracował w euro parlamencie.

Wesele 

Wesel to jest bardzo niezwykłe. Uczestniczył w nim wiele rodzin arystokrackich z europy między innymi z Belgi, Hiszpanii czy Bułgarii. Sam Romanow powiedział w The Insider że chciał na ślubie pokazać piękno Rosyjskiej kultury.   

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale