Blog
domniemanie niewinnosci
faxe
faxe spoleczenstwo ma tyle wolnosci
20 obserwujących 193 notki 177090 odsłon

Moje ostatnie komentarze

Wybory prowincjalne to nie wybory samorządowe. Kanada jest federacją - prowinja to jest państwo - ma własne prawo, system ubezpieczaenia zdrowotnego, własne sądownictwo itd.
@Kancermeister Konstytucja wyraźnie  wskazuje, że decyzja sądów jest conajmniej dwuinstancyjna tak w sądach powszechnych jak i administracyjnych. Są też nadzwyczajne środki odwoławcze - tak do SN jak i NSA. Ponadto jest możliwość...
@misiu "Wychowanie" sędziego zaczyna się podczas od selekcji kandydatów na prawo. jakiekolwiek grzechy młodości związane z zatrzymaniem, aresztowaniem, wykroczeniami etc zamykają drogę do studiów prawniczych. Drogę dojścia do służby...


O mnie

image

Jestem świadoma odpowiedzialności karnej z art. 212 & 1 i 2 Kk i oświadczam, iż informacje na tym blogu podlegają ochronie art. 213 & 2 Kk. Jestem świadoma, że niepoparte żadnymi dowodami pomówienia, nie podlegają również ochronie art. 10 Europejskiej Konwencji Prawa Człowieka.

Badania Worldwide Press Freedom Index wskazują, że Polska z punktu widzenia wolności prasy jest na ostatnim miejscu spośród krajów Unii Europejskiej i na 58 w rankingu światowym .

„...Osoby wykonujące funkcje publiczne- ze względu na swą pozycję i możliwość oddziaływania zachowaniami, decyzjami, postawami, poglądami na sytuację szerszych grup społecznych - muszą zaakceptować ryzyko wystawienia się na surowszą ocenę opinii publicznej...” SK 43/05 12.05.2008

W interesie demokratycznego państwa prawa leży, aby wyroki sądowe podlegały nie tylko ocenie i kontroli instancyjnej, ale by mogły podlegać ocenie i krytyce ze strony opinii publicznej.

Wszystkich czytelników informuję, że wolność wypowiedzi i swoboda wyrażania swoich poglądów jest zagwarantowana art. 54 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Artykuł ten gwarantuje również prawo do informowania o działalności osób pełniących funkcje publiczne.

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kubuś Puchatek  Ustanowione prawo - KRS  weryfikuje kwalifikacje kandydatów i rekomenduje...
  • O co chodzi? KRS weryfikuje i rekomenduje kandydatów, a prezydent nominuje. lub nie...
  • @jerraz21 A czy to trudno biegłym udwodnić że autor jest lasycznym przypadkiem schizofreni...