89 obserwujących
3224 notki
1844k odsłony
586 odsłon

Demokraci w USA wzięli wszystko, a zakończyli ustawką

Wykop Skomentuj11

   W środę, 6.01.2021, czyli przedwczoraj, obrazy zamieszek na waszyngtońskim Kapitolu zupełnie przesłoniły wyniki wyborów do Senatu USA w Georgii {TUTAJ(link is external)}. Oznaczają one, że demokraci w USA uzyskali większość w tej izbie. Uprzednio mieli też większość w Izbie Reprezentantów, a również przedwczoraj - Kongres zatwierdził wybór ich kandydata , Joe Bidena, na prezydenta USA. W tej sytuacji partia demokratyczna będzie miała kontrolę nad wszystkimi federalnymi ogniwami władzy w Stanach Zjednoczonych. Owo zatwierdzenie prezydentury Bidena poprzedzone zostało zamieszkami na Kapitolu {TUTAJ(link is external)}. Moim zdaniem owe wydarzenie bylo sprytną ustawką mającą na celu ostateczną kompromitację Trumpa.

  Świadczy o tym kilka rzeczy. O wiecu zwolenników Trumpa było wiadomo już na wiele dni naprzód. W tej sytuacji ochrona Kapitolu powina zostać wzmocniona, a nie osłabiona. Tymczasem dowiadujemy się z cytowanego powyżej tekstu, że: "Według AP kapitolińska straż dwukrotnie odrzuciła oferty pomocy podczas tłumienia protestu.". Komuś zależalo na tym, by najbardziej radykalni demonstranci przedostali sie do budynku. Szczególne podejrzenia budzi postać "szamana" z rogami bizona na głowie, chętnie eksponowana przez wrogie Trumpowi media.. Co ciekawe, żadnemu politykowi nie spadł nawet włos z głowy i zaraz po zamieszkach mogli się oni zebrać i zatwierdzić prezydenturę Bidena. Facebook i Twitter uznały za stosownie zakazanie Trumpowi wypowiadania się w tych mediach. Politycy partii demokratycznej wzywają do natychmiastowego złożenia Trumpa z urzedu.

  Dużą część swojego wczorajszego przemówienia poświęcił Joe Biden na obrzucanie Trumpa błotem i zarzucanie mu, że to on podburzał tłum {TUTAJ(link is external)}. Wszystko to robi wrażenie z góry zaplanowanej i skordynowanej akcji. Dotąd traktowałam sceptycznie oskarżenia wygłaszane przez Trumpa i jego stronników o fałszowanie wyborów przez demokratów. Patrząc na to, co dzieje się dzisiaj - dochodzę do wniosku, iż były one prawdziwe.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka