95 obserwujących
3480 notek
1983k odsłony
  214   1

Festiwal Tuska

    Gdyby przybysz z Marsa zapoznał się z polskimi mediami [zwłaszcza z tymi prawicowymi], to musiałby dojść do wniosku, że najważniejszym i najpotężniejszym politykiem w Polsce jest Donald Tusk. Ja nie przesadzam. W każdych Wiadomościach TVP jest kilka materiałów mających przekonać widza, że "Tusk jest brzydki, Tusk jest zły, Tusk ma bardzo wielkie kły". W dzisiejszym [11.07.2022] dziale Publicystyka portalu wPolityce.pl {TUTAJ} na 33 artykuły, 11 dotyczy Tuska, przy czym 9 ma go w tytule. Takiej reklamy nie ma żaden inny polski polityk.

  Inne media też zajmują się Tuskiem. Wczoraj w portalu Blogmedia24.pl ukazał się tekst blogera Tymczasowego "D. Tusk przeszarżował" {TUTAJ(link is external)}. Czytamy w nim między innymi o tym, że w antyrządowych mediach, czyli w portalu Wirtualnemedia.pl oraz w tygodniku "Polityka" ukazały się artykuły krytykujące ostatnie propozycje Tuska za nieodpowiedzialność. Chodziło o obietnice zakończenia inflacji, obniżki cen paliwa, wyrzucenia szefa NBP, prof. Glapińskiego oraz pani prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej [ostatnio doszła jeszcze obietnica czterodniowego tygodnia pracy - wyśmiana solidarnie przez wszystkich].

  Tymczasowy powtarza niestety tezę o tym, jakoby Tusk był agentem STASI "Oskarem". Znany historyk prof. Sławomir Cenckiewicz napisał jednak {TUTAJ(link is external)}:

  "Tusk nigdy nie był TW, ani agentem Stasi o ps. Oskar, to fejki w gruncie rzeczy mu służące :)".

  Trzeba powiedzieć, że Tusk brzydko się starzeje. Piętnaście lat temu prezentował się jako złoty chłopiec obiecujący uszczęśliwienie wszystkich. Dziś widzimy emeryta o pobrużdżonej twarzy, który nadal obiecuje - coraz bardziej idiotyczne rzeczy. Ciekawe jest to, że medialny hałas wokół Tuska narasta w miarę utraty przez niego realnej władzy. Z Brukseli go wykopano - ostatnio utracił stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. W Polsce nie udaje mu się zjednoczyć antyrządowej opozycji, a w samej PO wyrasta mu konkurent w osobie Trzaskowskiego.

  Na zakończenie zacytuję fragmenty notki Kaczysty "Entuzjazm Platformy" {TUTAJ}:

  "Tusk: Niedziele wolne od handlu zabiją gospodarkę!

Również Tusk:: 4 dniowy tydzień pracy!

Tusk łże i to jest wiadome każdemu. Prawda jest jednak dla niego smutniejsza. On się sam w swoich łgarstwach zaczyna gubić i już nie jest groźny. On już jest śmieszny. (...)

  Przychodzi Donald Tusk do psychiatry i mówi;

- zrobię 4 dniowy dzień pracy

- mieszkanie prawem, nie towarem

- wyprowadzę Prezesa NBP z NBP

- nie znoszę złodziejstwa i kłamstwa

- uratuję 500+

- wygramy te wybory

Na to lekarz;

- Sanitariusz, proszę zaprowadzić pana do izolatki.".

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale