50 obserwujących
293 notki
519k odsłon
  161   0

Uchwała Kongresu Okręgu Gdańskiego PiS – z mojej inicjatywy

Poniżej treść uchwały mojego autorstwa, jaką przyjął Kongres Okręgu Gdańskiego Prawa i Sprawiedliwości (obejmuje obszar części województwa pomorskiego - pokrywa się z okręgiem wyborczym do Sejmu RP numer 25). Dodam, że uchwała została bez poprawek przyjęta zdecydowaną większością głosów. Kongres odbył się dnia 13 lutego 2010 w Gdańsku.

 

Oto treść uchwały:

 

"Kongres Okręgu Gdańskiego Prawa i Sprawiedliwości apeluje do rządu premiera Donalda Tuska oraz władz samorządowych województwa pomorskiego o podjęcie działań sprzyjających rozwojowi gospodarczemu i tym samym wzrostowi ilości miejsc pracy. Bezrobocie po upływie dwóch lat rządów Donalda Tuska rośnie w całym kraju, ale w województwie pomorskim rośnie w znacznie szybszym tempie. Jeszcze pod koniec 2008 roku bezrobocie na Pomorzu było o ponad 1% mniejsze od średniej ogólnopolskiej, pod koniec 2009 roku przekroczyło poziom krajowy i wyniosło 12%.

Szczególnie zwracamy uwagę władz na zanikającą gospodarkę morską. Należy zatrzymać ten groźny proces, doprowadzić do rozwoju rybołówstwa, wyspecjalizowanej produkcji stoczniowej, rozwoju infrastruktury dzięki której rozwiną się nasze porty. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest również bardziej stanowcza postawa wobec Unii Europejskiej regulującej naszą gospodarkę, której decyzje miały duży wpływ zwłaszcza na rybołówstwo i przemysł stoczniowy".
 

Filip Stankiewicz

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale