37 obserwujących
2121 notek
1360k odsłon
  201   0

Zbiorowe szaleństwo Polaków, to tylko zapowiedź czy fakt?

                 image

„Pojęcia „zbiorowe szaleństwo” jest używane w odniesieniu do niezwykłych zjawisk polegających na propagowaniu zaburzeń pochodzenia psychicznego u wielu członków społeczności ludzkich. Mówiąc bardziej ogólnie, mówiono również o zaburzeniach depresyjnych lub lękowych o zasięgu zbiorowym. Ten termin był używany do mówienia o bardzo różnorodnych zjawiskach, od epidemii tańca, która miała miejsce w Europie w średniowieczu po powstanie Hitlera i nazizmu, a nawet rewolucje komunistyczne i ruch niepodległościowy Kataloński”.

www.pl.sainte-anastasie.org/articles/psicologa-clnica/locura-colectiva-o-enfermedad-psicognica-masiva-este-es-su-funcionamiento.html

Tę krótką formułę nastrojów społeczności ludzkiej przywołuję po to, by wskazać, że ludzka natura /mimo inteligencji/ posiada wystarczająco dużo cech zwierzęcych instynktownie przyćmiewających rozum w imię samobójczej biologii śmierci.

To zjawisko dotyka też inne gatunki ziemskie fauny, które unicestwiają swoje istnienie. Na przykład:

Masowe samobójstwo 50 wielorybów w Nowej Zelandiim,

www.zmianynaziemi.pl/wiadomosc/masowe-samobojstwo-50-wielorybow-w-nowej-zelandii

Dzięki inteligencji człowiek stosuje bardziej spektakularne sposoby masowego samobójstwa zwane wojnami. Najnowsza w Ukrainie. Najokrutniejsza zapowiadana, to apokalipsa atomowa.

Początek tekstu tej notki „definiuje” zbiorowe szaleństwo ludzi prezentowane przykładem „…powstanie Hitlera i nazizmu, a nawet rewolucje komunistyczne i ruch niepodległościowy Kataloński”.

Czy zatem narastający lawinowy wzrost wzajemnej nienawiści Polaków odpowiada „zbiorowego szaleństwa”? Moim zdaniem tak.

Wymownym tego obrazem jest odsłonięty powiewem wiatru pistolet za pasem polskiego ministra sprawiedliwość, dygnitarza polskiego rządu chronionego przecież przez Służbę Ochrony Państwa.

Także nadzwyczaj ożywiony w Polsce ruch militarystyczny jak Straż Narodowa nacjonalisty Bąkiewicza, a także kościelny ruch Rycerzy Chrystusa.

Jesteśmy świadkami wydanych ostatnio w Polsce dwóch wyroków sądowych na tle religijnym: a) skazujący lekarkę za podanie pacjentce tabletki poronnej i b) uniewinniający przeciwników aborcji zakłócających Mszę Św. w katedrze poznańskiej protestem przeciw zaostrzeniu kary aborcyjnej.

Towarzyszyły temu takie rekcje społeczne.

• Przed sądem gdzie zapadł wyrok skazujący lekarkę za pomoc w aborcji demonstrowali: grupa osób oprotestowujących wyrok i nieopodal grupa wyrok popierająca. Grupa pierwsza miała transparenty żądające uznania prawa kobiet do decydowania o ciąży. Grupa druga odmawiała nagłośnione przez megafon modlitwy dziękując Bogu za ten wyrok. Dziękowali także biskupi.

• Inny wyrok zapadł w Poznaniu gdzie sąd uniewinnił grupę osób zakłócającą mszę protestem zaostrzającym prawo aborcyjne. Dlatego w katedrze poznańskiej, bo tam abp Stanisław Gądecki dziękował Trybunałowi Konstytucyjnemu za owo zaostrzenie.

Obywatelskie zaniepokojenie wywołał także reportaż telewizyjny Marcina Gutowskiego pt. „Franciszkańska 3” dowodzący, że kard. Karol Wojtyła znał i tolerował przypadki pedofilii w Kościele. Należycie poważnie i etycznie potraktowali to zagadnienie nieliczni historycy i księża KK postulujący dokładne zbadanie problemu w oparciu o archiwa kościelne i świadectwa osób pokrzywdzonych. Zastanawiające jest dlaczego taki postulat odrzuca  arcybiskup Marek Jędraszewski, ktory zablokował dostęp do archiwów kościelnych.

www.bing.com/search?q=jędraszewski+odmawia+dostępu+dziennikarzy+do+archiwów+kościenych&cvid=f8776185f1884f8dbc3f2c47d3ebb316&aqs=edge..69i57.33101j0j1&pglt=43&FORM=ANNTA1&PC=EDGEDSE

Inne zdziwienie wzbudza sejm RP, który także odrzuca tematyczny postulat badania archiwów kościelnych dla rozstrzygnięcia dziennikarskiego zarzuty wobec kard. Karola Wojtyły. Wypada wspomnieć, ze prawicowa większość w sejmie konsekwentnie odrzuca wiarygodność dokumentów państwowych PRL /służb specjalnych/ w sprawie Wojtyły, a uznaje za prawdziwe te dotyczące Lecha Wałęsy /Bolek/.

W takiej podejrzanej atmosferze etyczno - politycznej ten sam sejm podejmuje uchwałę w obronie św. Jana Pawła II.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-03-09/uchwala-w-obronie-sw-jana-pawla-ii/

Wszystko to plus skandale inicjujące spory z UE skutkujące gigantycznymi karami finansowymi i brakiem wypłaty pieniędzy z KPO bez wahania nazywam zbiorowym szaleństwem Polaków.

Bo jak inaczej nazwać zachowania zmierzające wprost do nieszczęść zagrażających ładowi i dobrobytowi naszej ojczyźnie?

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale