0 obserwujących
43 notki
27k odsłon
  3353   0

Firmy farmaceutyczne w służbie ludzkości

Przy okazji szperania na temat szczepionek przeciwko świńskiej grypie, znalazłem potwierdzenie tego, o czym kiedyś informował nas Andruch, a co zostało poddane w wątpliwość, jako możliwy wymysł szalonych wujków. Bezsprzecznie stuprocentowo pewne dowody świadczące o braku należytej staranności (oby tylko) koncernu Bayer i innych firm farmaceutycznych. Potwierdziły mi się także niesamowite teorie Dr Mathiasa Ratha. Na pierwszy rzut oka niewiarygodne jak UFO. Po przeczytaniu szokujące i prawdziwe.

Postanowiłem napisać ten króciutki tekst, ponieważ temat wydaje się być aktualny - "szaleje" epidemia świńskiej grypy. Mamy niespotykanej skali chaos informacyjny. Firmy farmaceutyczne są w centrum światowych wydarzeń. Od jakości ich produktów zależy nasze zdrowie i życie. Rządy wielu Państw masowo kupują szczepionki nie domagając się odpowiedzialności od firm. Czy możemy im bezgranicznie ufać? Oddać się w ich ręce? Ostatnio dużo także o teoriach spiskowych. Jak je traktować - ile w nich prawdy? To tylko pytania. Poniżej tylko kawałek mojej wnikliwej pracy.

Rewolucja farmaceutyczna - od farby do zaawansowanej genetyki

Skupimy się głównie na historii Bayer AG - trzeciego pod względem wielkości światowego giganta farmaceutycznego znanego z kwasu acetylosalicylowego, znanego powszechnie jako aspiryna. Firma powstała w roku 1863 w niemieckim Barmen. Założycielem byli wspólnicy Friedrich Bayer oraz Johann Friedrich Weskott. Specjalista od barwników i farb oraz chemik stworzyli dobrze rozwijająca się firmę. Stan ten zmienił się dopiero po wojnie. Na mocy Traktatu Wersalskiego, w ramach reparacji wojennych, Bayer utracił prawa do swoich sztandarowych preparatów - Aspiryny i Heroiny (do dziś koncern walczy w wielu krajach o znak towarowy Aspiryny. Lek ten jest znów zarejestrowanym znakiem towarowym w ponad 80 krajach.).

Farben was Hitler and Hitler was Farben - (Senator Homer T. Bone do Senackiej Komisji Spraw Wojskowych, 4 czerwiec, 1943.)

Po wojnie, w 1925 roku, Bayer razem z innymi firmami z branży chemicznej stał się częścią spółki akcyjnej IG Farben. Firma ta w latach rozkwitu była czwartą największą firmą na świecie. Tuż przed wybuchem II Wojny Światowej zatrudniała 218 000 ludzi (Bayer dziś zatrudnia nieco ponad 100 000). IG Farben dzięki ogromnej, korporacyjnej strukturze oraz znakomitej sytuacji finansowej stała się zapleczem personalnym i finansowym dla nazistów. W ujęciu przyczynowo-skutkowym istnienie (rozumiane jako świadome działania) IG Farben trzeba uznać za warunek konieczny dla sukcesu narodowego socjalizmu Hitlera. Bez wsparcia finansowego ze strony IG Farben NSDAP nie wyszłoby z kryzysu politycznego z 1929 r., nie rozpętałoby terroru w Rzeszy i w całej Europie. Nie byłoby Wojny, Norymbergi, planu Marshalla, Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, itd. Podczas samej II Wojny Światowej IG Farben była nieodłącznym towarzyszem nazistów - planowała razem z Hitlerem działania wojenne, decydowała o tym, które zakłady miały być przejęte i zabezpieczone, a które zniszczone. Można powiedzieć, że była to perfekcyjna symbioza żerująca na tragedii ludzkiej - ludobójstwie i terrorze. IG Farben zapewniało Hitlerowi fundusze i zaplecze przemysłowe, logistyczne na prowadzenie wojny, Cyklon-B i inne produkty - Hitler dawał gigantowi chemicznemu niewolniczą siłę roboczą, pole do popisu podczas eksperymentów i badań na ludziach, półprodukty pochodzenia ludzkiego, zagrabione fabryki i technologie etc. Wszystko to okupione cierpieniami milionów niewinnych ludzkich ofiar. Coś jak w "liście Schindlera" tylko inaczej - oglądaliście? Ładny biznes prawda? Nie myślcie teraz, że III Rzesza była taka całkowicie autarkiczna - biznes, pieniądz nie zna barw narodowych, nie zna ideologii. IG Farben miało ponad 2000 porozumień kartelowych z największymi firmami z całego świata, włączając w to Standard Oil (amerykańskiego giganta na rynku paliw, założonego przez Johna D. Rockefellera), DuPont, Alcoa, Dow Chemical.

Szefowie wychodzą za dobre sprawowanie, ich żołnierze kończą na stryczku

Po przegranej przez Niemcy II Wojnie Światowej spółka IG Farben, na skutek Procesów Norymberskich (szósty spośród 12 procesów - tzw Proces I.G. Farben) i reparacji wojennych, rozpadła się ponownie na pierwotne przedsiębiorstwa, 13 spośród 24 członków zarządu zostało skazanych na kary pozbawienia wolności - od osiemnastu miesięcy do ośmiu lat. Kilku spośród oskarżonych w procesach, po odbyciu kar stanęło z powrotem na czele spółek tworzących niegdyś I.G. Farben. Fortuna sprzyja.. Można w tym momencie przytoczyć ciekawą informację o faktach, o których mówi Mathias Rath w swoich wykładach (linkuję poniżej). Carl Wurster - jeden z członków zarządu IG Farben, współudziałowca patentu na produkcję Cyklonu B, uniewinniony w procesie IG Farben, późniejszy dyrektor generalny BASF (1952) miał z szeregowego pracownika BASF (potrzebne źródło) - Helmuta Kohla - zrobić polityka, który kilkadziesiąt lat później został Kanclerzem Niemiec. Merkel była jego ulubionym ministrem, o której zwykł sympatycznie mawiać "das madchen" lub "Angie". Po kryzysie politycznym w CDU z 1998 r. Merkel objęła władzę w partii. Dziś jest czołowym europejskim politykiem. Możecie powiedzieć, że to nic nie znaczy. Dla mnie znaczy wiele.. Ale skupmy się dalej na Bayer AG.

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale