Głos pokolenia 90 Głos pokolenia 90
12587
BLOG

Rośnie przestępczość wśród imigrantów w Polsce. Wpuszczamy masowo kryminalistów?

Głos pokolenia 90 Głos pokolenia 90 Społeczeństwo Obserwuj notkę 12
Bezmyślna polityka migracyjna polskiego rządu już zaczyna przynosić pierwsze efekty. Firmy dostały wolną ręke więc sprowadzają do pracy mężczyzn z zagranicy o często niejasnej przeszłości. Pośrednicy pracy rekrutujący imigrantów najczęściej nawet nie wymagają zaświadczeń o niekaralności.

Coraz więcej włamań, kradzieży, rozbojów czy gwałtów ze strony obcokrajowców w Polsce. Mieli przecież tylko budować nasze PKB, wypełniać luki na rynku pracy i poprawić demografie. Jak zwykle coś co w założeniu miało służyć państwu zaczyna obracać się przeciwko Polakom. Politycy pod wpływem biznesowego lobby w zasadzie dali wolną rękę pracodawcom, którzy nawet do lekkich prac fizycznych preferują ściągać niemal samych mężczyzn. Kobiety o wiele rzadziej popełniają przestępstwa, tak wynika ze statystyk na całym świecie. Można więc przyjąć że firmy sprowadzające do Polski mężczyzn w tak ogromnym nadmiarze przyczyniają się także do potencjalnego wzrostu przestępczości.

image

image
 
Przede wszystkim Gruzini w ostatnich latach szczególnie wyróżniają się pod tym względem. Tak wynika z policyjnych statystyk. W listopadzie 2022 roku w polskich więzieniach odsiadywało wyroki 744 Ukraińców i 299 Gruzinów. Pomimo że Ukraińców w Polsce były miliony a Gruzinów kilkadziesiąt tysięcy to mamy już kilkaset osób z tego kraju skazanych w ostatnich latach [2]. Jeszcze gorzej to wygląda w zestawieniu z Białorusinami, których co roku do Polski przyjeżdża o wiele więcej. Białorusinów w polskich więzieniach jest niemal trzy razy mniej. Wielu Gruzinów do Polski przyjeżdża tylko w celu działalności przestępczej [3]. Gruzini pomimo że nie stanowią więcej niż kilka procent wszystkich obcokrajowców w Polsce, to wśród osób podejrzanych o kradzieże niemających polskiego obywatelstwa już 1/4.

image

image

image

Jak widać pochodzenie czy płeć imigrantów w wielu aspektach ma znaczenie. Czy musimy więc za wszelką cene sprowadzać do Polski tylu facetów z krajów o wysokiej przestępczości nawet do tak lekkich prac jak zamiatanie dworców czy kontroli jakości metek na ubraniach? 
Źródła:

[1] https://www.researchgate.net/publication/356666190_O_przestepczosci_cudzoziemcow_i_przestepczosci_wobec_cudzoziemcow_w_Polsce_na_podstawie_statystyki_policyjnej
[2] https://www.sw.gov.pl/strona/statystyka--miesieczna
[3] https://regiony.tvp.pl/65046717/przyjechali-az-z-gruzji-zeby-okradac-mieszkania

Pokolenie lat 90' przez Polskę stracone. Połowa na emigracji, połowa w kraju ale bez szans na własne mieszkanie czy dom. Stłumieni przez liczniejsze starsze pokolenia nie mamy za wiele do powiedzenia w społeczeństwie. Będziemy jednymi z ostatnich którzy w znakomitej większości urodzili się jako rodowici Polacy. Nie liczcie jednak że będzie jak wcześniej. W większości nie założymy rodzin i nie będziemy mieli dzieci. Warunki życia w tym kraju nam na to nie pozwalają. Zastąpią nas po prostu w przyszłości inne narody, a my i nasze problemy będziemy tylko wspomnieniem.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo