Głos pokolenia 90
Chociaż chcieliśmy żyć to nigdy nie mieliśmy okazji...
30 obserwujących
103 notki
597k odsłon
  7706   3

Rośnie przestępczość wśród imigrantów w Polsce. Wpuszczamy masowo kryminalistów?

Bezmyślna polityka migracyjna polskiego rządu już zaczyna przynosić pierwsze efekty. Firmy dostały wolną ręke więc sprowadzają do pracy mężczyzn z zagranicy o często niejasnej przeszłości. Pośrednicy pracy rekrutujący imigrantów najczęściej nawet nie wymagają zaświadczeń o niekaralności.

Coraz więcej włamań, kradzieży, rozbojów czy gwałtów ze strony obcokrajowców w Polsce. Mieli przecież tylko budować nasze PKB, wypełniać luki na rynku pracy i poprawić demografie. Jak zwykle coś co w założeniu miało służyć państwu zaczyna obracać się przeciwko Polakom. Politycy pod wpływem biznesowego lobby w zasadzie dali wolną rękę pracodawcom, którzy nawet do lekkich prac fizycznych preferują ściągać niemal samych mężczyzn. Kobiety o wiele rzadziej popełniają przestępstwa, tak wynika ze statystyk na całym świecie. Można więc przyjąć że firmy sprowadzające do Polski mężczyzn w tak ogromnym nadmiarze przyczyniają się także do potencjalnego wzrostu przestępczości.

image

image
 
Przede wszystkim Gruzini w ostatnich latach szczególnie wyróżniają się pod tym względem. Tak wynika z policyjnych statystyk. W listopadzie 2022 roku w polskich więzieniach odsiadywało wyroki 744 Ukraińców i 299 Gruzinów. Pomimo że Ukraińców w Polsce były miliony a Gruzinów kilkadziesiąt tysięcy to mamy już kilkaset osób z tego kraju skazanych w ostatnich latach [2]. Jeszcze gorzej to wygląda w zestawieniu z Białorusinami, których co roku do Polski przyjeżdża o wiele więcej. Białorusinów w polskich więzieniach jest niemal trzy razy mniej. Wielu Gruzinów do Polski przyjeżdża tylko w celu działalności przestępczej [3]. Gruzini pomimo że nie stanowią więcej niż kilka procent wszystkich obcokrajowców w Polsce, to wśród osób podejrzanych o kradzieże niemających polskiego obywatelstwa już 1/4.

image

image

image

Jak widać pochodzenie czy płeć imigrantów w wielu aspektach ma znaczenie. Czy musimy więc za wszelką cene sprowadzać do Polski tylu facetów z krajów o wysokiej przestępczości nawet do tak lekkich prac jak zamiatanie dworców czy kontroli jakości metek na ubraniach? 
Źródła:

[1] https://www.researchgate.net/publication/356666190_O_przestepczosci_cudzoziemcow_i_przestepczosci_wobec_cudzoziemcow_w_Polsce_na_podstawie_statystyki_policyjnej
[2] https://www.sw.gov.pl/strona/statystyka--miesieczna
[3] https://regiony.tvp.pl/65046717/przyjechali-az-z-gruzji-zeby-okradac-mieszkania

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale