To w związku z występem na tegorocznym Sabacie Czarownic Conchity Wurst. Słynna kobieta z brodą, gwiazda ubiegłorocznej Eurowizji, ma wystąpić 27 czerwca na Kadzielni. Koncert promujący Świętokrzyskie finansowany jest ze środków unijnych i pieniędzy urzędu marszałkowskiego. Protest przeciwko występowi Conchity Wurst podpisało już ponad 30 tys. internautów. Protestują przede wszystkim środowiska katolickie oraz prawicowe, w tym Prawo i Sprawiedliwość. - Dla naszego województwa, za przyzwoleniem obecnie rządzących, wydaje się najistotniejsze to, co nas - jako mieszkańców - upokarza. I to upokarza dosyć mocno i boleśnie - mówił na sobotniej konferencji prasowej pełnomocnik świętokrzyskich struktur partii Krzysztof Lipiec.
Otoczony politykami PiS zarzucał władzom województwa uderzanie w wartości, które "legły u podstaw naszej wolności, niepodległości, naszego dobrego rozwoju i obyczaju".
- Nie możemy bezczynnie patrzeć na to, w jaki sposób są wydatkowane publiczne środki, w sytuacji gdy ludzie żyją w ubóstwie, a na dodatek wspiera się tymi pieniędzmi osoby, które tak naprawdę są antywartościowe - stwierdził. I zaprezentował pismo z protestem, które ma trafić do
Adama Jarubasa, marszałka województwa. Podpisali go świętokrzyscy politycy PiS, w tym parlamentarzyści partii.
"Godząc się na zaproszenie na kolejny już sabat czarownic symbolu światowego homoseksualizmu, wpisuje się Pan w niechlubną tradycję niszczenia polskich wartości" - napisali w proteście.
----------------------------------
źródło: gazeta.pl