Blog
Świat zza kierownicy
Trucker hiob
Trucker hiob Apologeta-amator, trucker.
37 obserwujących 330 notek 349175 odsłon
Trucker hiob, 20 września 2015 r.

Minął tydzień

     Minął pierwszy tydzień w pracy, według nowego grafiku. Teraz wszystko jest inaczej, mimo, że pozornie tak niewiele się zmieniło. Dwukrotnie byłem w Atlancie i choć dawniej zazwyczaj udawało mi się wracać w jeden dzień na bazę, w ubiegłym tygodniu dwukrotnie wylądowałem w motelu. Pierwszy raz powodem był awaria ciężarówki, za drugim razem zbyt długo oczekiwałem na załadunek i zabrakło mi dosłownie 15 minut, by móc powrócić na bazę. Gdy używałem papierowych kart drogowych, takie 15 minut łatwo było naciągnąć, nie łamiąc nawet przy tym prawa. Po prostu wystarczyło dodać 7 minut przy wyjeździe, 7 odjąć przed dojazdem i już by było legalnie i przepisowo, bo papierową kartę drogową zaokrągla się do najbliższego kwadransa. Ale elektroniczna karta jest bezwzględna i liczy z dokładnością do jednej sekundy.

    Pierwsze koty za płoty, teraz może być tylko lepiej. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia najnowszych filmów. Jak co tydzień dodałem nowy komentarz do niedzielnych czytań, ale tym razem jest on trochę inny, bo nieco upolityczniony i nawiązuje do aktualnych wydarzeń w Europie i do kryzysu spowodowanego napływem imigrantów.

  https://www.youtube.com/watch?v=pVo9ITviWM0

 Są też dwa nowe filmy, jeden to kontynuacja wspomnień z Polski i tym razem jest to sprawozdanie z Jasnej Góry, gdzie mogłem zobaczyć jak wygląda "od kuchni" praca organisty:

 https://www.youtube.com/watch?v=UdzkrE0ZxZs

 Drugi film, to kolejne "Ciekawostki". Jak zwykle sporo widoczków z drogi i pierwsze migawki ze zlotu klasyków w Matthews, który ma corocznie miejsce w Labor Day, czyli w pierwszy poniedziałek września:

https://www.youtube.com/watch?v=2JuwgNAOjko

   Nasz administrator portalu Katolikus.pl, , Dominik, wyjechał do UK do rodziny, więc uaktualnienia na głównej stronie mogą się nieco opóźnić, ale wiecie wszyscy, gdzie mnie znaleźć. Na żywo jestem dostępny w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty na stronie Katolik.US a do tego bywam także czasem na facebooku i zawsze śledzę komentarze na YT. Mówiąc o YT, mamy aktualnie aktywną dyskusję pod jednym z moich starszych filmów, więc gdyby ktoś był zainteresowany włączeniem się podaję do niego link:  

https://www.youtube.com/watch?v=YVoKGXLZ0hw

   Dziękuję i pozdrawiam wszystkich. Do następnej niedzieli.

    Piotr "hiob" Jaskiernia.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Image Hosted by PicturePush

Nazywam się Piotr Jaskiernia, mam 58 lat i od wielu lat mieszkam w Stanach. Z zawodu jestem "truckerem", kierowcą. Moim hobby jest apologetyka, a moją pasją nowa ewangelizacja. Zawsze szukam nowych dróg, by dotrzeć z Dobrą Nowiną do kolejnych osób, stąd moja obecność tutaj.

AUDYCJE RADIOWE, PROGRAMY TV I ARTYKUŁY PRASOWE Z MOIM UDZIAŁEM: KLIK

Moje FORUM: www.katolik.us Zapraszam. Kontakt.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @KACPERW Na razie jest to wstępny plan, więc wszystko może się zmienić. Być może będzie...
  • @SOMEGREYBLOKE Od jakiegoś czasu komentuję co tydzień niedzielne czytania, więc można mnie...
  • @ROSEMANN Dziękuję. Ja teraz jestem obecny głównie na Youtube, gdzie można mnie znaleźć...

Tematy w dziale