26 obserwujących
52 notki
409k odsłon
136 odsłon

KOD z PiS ramię w ramię.

Wykop Skomentuj2

Tytułem wstępu, i tylko dla tych którzy ostatnie lata spędzili na Księżycu, trzeba mi wyjaśnić, że KOD to jest grupka ludzi, która pod wodzą skompromitowanego lidera (dziś z wyrokiem za grabież pieniędzy z kasy tej organizacji) łaziła to tu to tam za politykami PiS zakłócając im spotkania, skandując jedno zaledwie słowo - Konstytucja. No dobrze, niech będzie, że nie tylko za politykami, bo po prawdzie pojawiali się wszędzie gdzie się dało, za nimi z kolei łazili niczym cienie politycy Platformy Obywatelskiej próbując się w ten sposób lansować się, grzać w blasku nie swojej sławy.

Do historii zapewne przejdzie koszulka z charakterystycznie łamanym napisem KON-STY-TUC-JA ale to głównie za sprawą oszalałego z rozpaczy straruszka, któremu wciąż się wydaje, że ma misję do wykonania, niepotrafiącego pogodzić się z faktem, że jedyna misja jaką miał skończyła się z chwilą gdy służby nadzorowane przez Kiszczaka dostały co chciały i przestały go potrzebować. Trochę szkoda, że tego nie widzi ale też tego, że im bardziej podskakuje tym bliżej jest śmietnika historii. A wracając do napisu na koszulce szło tu o to, że zdaniem KODziarzy nie ma na tym świecie niczego bardziej cennego niż nasza konstytucja, TY i JA to dla nich też konstytucja, w ślad za którym to przeświadczeniem postanowili bronić każdego jej zapisu jak niepodległości. Owszem, przyznam, dzielnie trzymali się owi przedziwni ludzie swej maksymy przez ostatnie i długie lata, toteż z niemałym zdziwieniem przyszło mi zdać sobie sprawę z faktu, że nie widać ich flag wśród obecnego tłumu - ludzi opętanych nienawiścią względem chorych dzieci. Szukałem w migawkach ze stolicy choćby jednej koszulki, szukałem naprawdę wytrwale i nic. 

I nagle spłynęło na mnie objawienie, łaska mądrości prosto z nieba, taka nawet oczywista oczywistość, że oni, ci KODziarze, gdyby poszli w te hordę Hunów z koszulką KON-STY-TUC-JA to najpierw usłyszeliby powitalne "wypier...aj" a chwilę potem normalnie dostaliby w pysk. I to nie dlatego, że oderwani od konwenansów i kultury osobistej aborcjoniści nie chcą u siebie żadnej partii, ani niczego co miało cokolwiek z partią wspólnego, ani też nie dlatego, że KODziarze to mniejsze chamy - wszak i oni równie brzydko swego czasu Dudzie skandowali ale dlatego, że koszulka KON-STY-TUC-JA akurat do tego tłumu pasowałaby niczym pięść do oka. Niby pasuje a mimo to nikt normalny sprawdzać tego nie chce. 

Tak się więc fajnie porobiło, że po werdykcie Trybunału Konstytucyjnego, KOD musi najwyraźniej zwijać manatki. Bo niby jak oni teraz mają funkcjonować? Jak niby mają iść i skandować to swoje KON-STY-TUC-JA gdy globalni architekci rewolt społecznych i zamieszek wymyślili dla odmiany, że lepszym sposobem na wywrócenie Polski będzie wyrzucenie jej Konstytucji w cholerę. Nie z tej to ją z innej mańki, tę Polskę - ja to nawet rozumiem - no ale przecież KODziarze nie mogą się ot tak z dnia na dzień przebranżowić, zmienić hasło - no niech będzie na MAR-CHE-WKA gdyby szukając nowej przestrzeni poszli na przykład w ekologię.

A więc klops. Bez oglądania się na organizację krajowych zadymiarzy, zmieniono zasady gry w taki sposób, że znaleźli się ci nasi dzielni bojówkarze po drugiej stronie barykady. Niby wciąż po stronie Konstytucji, ale teraz już niechybnie także po stronie PiSu. I kto wie jak się ta historia skończy wszak nasza scena polityczna nie takie transfery już widziała.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka