39 obserwujących
68 notek
456k odsłon
  869   0

Odśnieżanie po warszawsku. Na wesoło.

W genialnym serialu "Alternatywy 4" znajdujemy scenę gdy do Stanisława Anioła przychodzi murzyn (negatyw) i pomny prośby gospodarza domu by informować go o dziwnych zachowaniach lokatorów opowiada mu taką historię:

Negatyw: "Ty mówił.... że coś jak zobaczę... to żeby przyjść i powiedzieć."

Anioł: "No i co?".

N: "Ja widziałem jak Pan Kubiak był w sklepie, stał w kolejce i kupił dziesięć jaj. Potem... potem znowu stanął w kolejce na końcu i znowu złupił dziesięć jaja."

A: "No i co?"

N: "Nothing. Nic. Wrócił do domu."

A: "Po co mi pan to opowiada?"

N: "Przecież pan mówił, że jak zobaczy coś dziwnego to żeby przyjść. To tu."

A: "Nieee, no daj pan spokój."

Scena ta przypomniała mi się gdy zeszłego wieczoru z trudem brnąłem po odśnieżonym i zarazem zasypanym chodniku jednej z warszawskich ulic. Dodam, że nie osiedlowej albo jakiej bocznej ale jednej z tych ważniejszych i bardzo ruchyliwych. A przecież w południe szedłem tą samą trasą i śladem pługa, który odśnieżał chodnik z tego co rano wrzucił na niego pług drogowy. Pomyślałem sobie wówczas, że gdyby Stanisław Bareja żył we wspólczesnej nam Warszawie, zarządzanej przez Trzaskowskiego jak blok przy ul. Alternatywy przez wspomnianego Anioła, to scena ta wyglądała by tak:

Negatyw: "Ty mówił.... że coś jak zobaczę... to żeby przyjść i powiedzieć."

Anioł: "No i co?".

N: "Ja widziałem jak duży pługa śnieżna odrzuciła śnieg z ulica na chodnik. Potem.... potem mały pługa odrzuciła ten śnieg z chodnika na ulica.... a potem.... potem znowu duża pługa z powrotem wrzuciła ten śnieg z ulica na chodnik!"

A: "Po co mi pan to opowiada?"

N: "Przecież pan mówił, że jak zobaczy coś dziwnego to żeby przyjść. To tu."

A: "Nieee, no daj pan spokój"

Gospodarz domu nie wytłumaczył dla obcokrajowca kto wówczas rządził Polską i dlaczego Kubiak tak akurat musiał jaja kupować, za to my dobrze wiemy kto rządzi Warszawą i dlaczego nawet odśnieżanie tak musi tam wyglądać.  


https://www.youtube.com/watch?v=qe7hqU9BGzY

image

image

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości