jacekpiekara jacekpiekara
8088
BLOG

Polacy wyjdą na ulicę!

jacekpiekara jacekpiekara Polityka Obserwuj notkę 136

Zdanie, które zawarłem w tytule jest chyba najgłupszym, z tych które ostatnio dobiegają z kręgów Szamba (zresztą nawiasem mówiąc Szambo to bulgocze od kilkunastu ostatnich dni nadzwyczaj wściekle i wypada tylko życzyć sobie, aby jeszcze więcej dostało powodów do tegoż bulgotania). Wywodzący się z Szamba funkcjonariusze mediów oraz polityki zapewniają się nawzajem i swoich widzów oraz słuchaczy, że PiS jeszcze pożałuje swego "zamachu na demokrację" i prześcigają się nawzajem w zapewnianiu jakąż to srogą pomstę wywrze lud na Kaczyńskim et consortes. Że "odwinie się", że "wyjdzie na ulice" itede itepe. Jeden za drugim porównują nowy rząd do Rosji, Białorusi i Niemiec hitlerowskich, nawołując naród do powstania w obronie demokracji.

Oczywiście, proszę państwa: Polacy na pewno wyruszą na powstanie! Po to żeby bronić Trybunału Konstytucyjnego złożonego z politycznych funkcjonariuszy udających bezstronnych sędziów. Trybunału Konstytucyjnego, na czele którego stoi dawny komunistyczny aparatczyk, a od wielu lat totumfacki Platformy Obywatelskiej (dla osób, którym nie chce się sprawdzać w słowniku wyjaśniam, że archaiczne słowo "totumfacki" oznacza kogoś kogo dzisiaj nazwalibyśmy "fagasem"). Trybunału Konstytucyjnego, który jakoś milczał kiedy łamano prawo, okradając Polaków z wieloletnich oszczędności. Trybunału Konstytucyjnego, którego znaczenia (marnego zresztą) najczęściej Polacy nie rozumieją i który spokojnie mógłby dla nich nie istnieć.

Na razie przed Sejm wyszła spontaniczna demonstracja obywatelska, w skład której wchodzili: posłowie PO i Nowoczesnej, stetryczałe spady z kancelarii Komorowskiego oraz kilku czerwonych towarzyszy od Zandberga. Zdaje się, że dziennikarze stanowili większy tłumek niż ci waleczni "obrońcy demokracji". No a ci ostatni zapozowali do kamer i aparatów, kłapnęli kilka razy dziobami do mikrofonów i zadowoleni z wykonanej misji wrócili do domów... Na pewno już jutro od samego rana będą odważnie, bezpardonowo i bezkompromisowo walczyć o wolność naszą i waszą w TOK FM, Wyborczej i TVN :). Tylko czekać aż założą sobie nowy ZBoWiD! 

Niepoprawny. Wierzący w słowa Herberta, mówiące że "Pan Cogito chce stanąć do nierównej walki. Zanim nadejdzie powalenie bezwładem, zwyczajna śmierć bez glorii, uduszenie bezkształtem".

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka