Blog
Fantastyczności
Jastek Telica
Jastek Telica pisarz fantasta
0 obserwujących 108 notek 26548 odsłon
Jastek Telica, 16 marca 2017 r.

europejskie gierki na złość Kaczorowi


Bardzo ciekawa ta nowina, że Tuska wybrano na złość Kaczyńskiemu. Nawet sam cesarz europy we właściwym sobie kąśliwym stylu o tym ironizował. Och jakiż z niego stylistyczny ekwilibrysta! Podziwiam z jakim naturalnym wdziękiem grywa w salonowca. To potrafi. Zauważę tylko, że prezes PiS-u jakby w tym czasie grywał w co innego.

Ale kiedy już przestałem się zachwycać nad językowymi akrobacjami słońca Peru, to takie konkluzje mnie naszły, a w zasadzie to zaczęły uwierać.

A mianowicie pierwsza z nich. Właśnie tyle może Polsce zrobić światła i tolerancyjna, nade wszystko zaś proceduralnie konsekwentna europa, że na złość naszemu państwu wybierze na eksponowane stanowisko na własnym terenie osobnika ocenianego przez siebie jako nieudolny, a w kraju, z którego ten obiekt się wziął, podejrzanego co najmniej o krętactwa.

I druga kwestia, że z tym Tuskiem to oni teraz przez dwa kolejne lata będą się biedzić. Kiedy same kłody pod nogi – taki eufemizm, bo raczej to wspólny europejski dom się chwieje, z takiej racji, że o jego fundamenty w porę nie zadbano, więc zmurszały. Załóżmy, tu powtarzam, żeby mi ktoś nie twierdził, że o to pomawiam prezesa PiS-u, ale załóżmy na potrzeby tego wywodu, że Kaczyński istotnie dąży do demontażu unii europejskiej, o co niedawno go niewybrednie i dość pospiesznie oskarżono. Taki nieudolny i leniwy cesarz europy jak Tusk doskonale by się wtedy sprawdził w przeznaczonej mu dekonstruktywnej roli. W tym wypadku to byłoby arcymistrzowskie posunięcie złowrogiego Kaczora. Jak w szachach, kiedy poświęca się hetmana, by wygrać partię. europa czyniąc Kaczorowi na złość, w istocie zrobiłaby to, czego on chce. I znalazła się w matni.

Tu można byłoby od razu przytoczyć takie powiedzenie, jak to na złość tacie zesram się w gacie. Ono doskonale oddaje istotę sprawy. Ale oczywiście go nie przytaczam.

Tak wypada, by jakiś wniosek na koniec. To proszę. Ci unijni politycy to takie same nieobczajone głąby, jak nasze nowoczesne i platformerskie niedołęgi, których jedynym celem istnienia jest być nieustannie ogrywanym przez Jarosława.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

nieistotny osobnik

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • deda Nasza kultura trochę zaściankowa. Oby wciąż niezapomniane dziedzictwo. To swojski...
  • mistral za dolara Dwa cytaty wprost dla ciebie: Rzeczka nieduża i niegłęboka, choć przebyć...
  • karol123 Michnik wraz ze swą gazetą personalnie atakował przeciwników. Ja temu nie przeczę....

Tematy w dziale