9 obserwujących
20 notek
29k odsłon
Kto się odważy opublikować?

Kto się odważy opublikować?

Czy media głównego nurtu mogą być tak zaślepione jedynym przekazem, że nie zwracają uwagi na otwarte sygnały? Czy doszukując się ,,drugiego dna", odrzucają słowa pisane wprost udając, że ich nie ma? Niezależnie od interesów politycznych czytelnicy mają prawo poznać treść listu skierowanego właśnie do nich przez przywódcę sąsiedniego kraju. Jestem pewien, że biuro prasowe Ambasady Republiki Białoruś w Polsce wysłało ten dokument do wszystkich mediów. Kto go opublikuje?
Donbas: najnowsze doniesienia z perspektywy mieszkańca wioski

Donbas: najnowsze doniesienia z perspektywy mieszkańca wioski

Nie po raz pierwszy zamieszczam na swoim blogu relacje Denisa Grigoriuka z miejsc do których dziennikarze z Zachodu dotrzeć nie potrafią. To taki zimny prysznic dla naszej polskiej rusofobii. Nie jestem fanem przywódcy żadnego kraju, a tym bardziej imperium. Wkurza mnie jednak monotonny już ten jednostronny przekaz. Bezrefleksyjne zrzucanie winy, żonglowanie faktami, dziesiątki wydumanych scenariuszy – łącznie z tym, że Kreml zamierza „zainstalować” swojego człowieka, na stanowisku prezydenta Ukrainy – gdyby tak było w rzeczywistości, to wystarczyłoby przyłączyć Donbas i Krym. Wtedy w wolnych wyborach wygrałby kandydat, który oczywiście nie spodobałby się Sojuszowi Północnoatlantyckiemu. A wtedy pomocni sąsiedzi z Zachodu - zwłaszcza polscy politycy musieliby robić kolejny „Majdan”. Mają wprawę, chociaż na własnym podwórku jakoś gorzej im to wychodzi. Czy naprawdę jeszcze nie zorientowaliśmy się – jako społeczeństwo – że wszelkie „demony” prezentowane przez NATO okazują się po czasie ,,pomyłką"? Od Jugosławii, przez Irak, Libię, o Afganistanie nie będę wspominał, bo jeszcze nie opadł kurz i kulisy dopiero będę powoli wychodzić na światło dzienne.
Donbas: Reportaż z przyfrontowej wsi górniczej przy kopalni 6\7

Donbas: Reportaż z przyfrontowej wsi górniczej przy kopalni 6\7

„Niezależnie co teraz wydarzy się w Donbasie, bez względu na to, jakie będą prowokacje, morderstwa czy ostrzały - dla zachodniego obywatela obraz „sprawcy” został już nakreślony. Ponadto zapowiedziano już z góry wszystkie ewentualne działania jakie podejmie Rosja. I nie ma znaczenia kto zainicjuje nowe zaostrzenie, nawet jeśli będzie to mityczna „trzecia strona”. Winna będzie oczywiście, jak zawsze Moskwa”.
Bałkany zalane krwią? Pytanie brzmi: kiedy?

Bałkany zalane krwią? Pytanie brzmi: kiedy?

Jaki będzie jej zasięg? - na to pytanie chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Nieprzepracowana wojna wybuchnie na nowo ze zwielokrotnioną siłą. Wystarczy iskra, by nagromadzone przez lata wzajemne żale i urazy z ogromną mocą ponownie eksplodowały. Tego nie da się już powstrzymać, a cały region ocieknie krwią. Żadna z dotychczasowych wojen na terenie byłej Jugosławii nie została przepracowana. Każda z nich była okrutna, niesprawiedliwa i pozostawiła z jednej strony, żale, poczucie krzywdy i niesprawiedliwości. Z drugiej przekonanie o własnej sile, bezkarności i międzynarodowym wsparciu.
Nędza dobrobytu

Nędza dobrobytu

Jeszcze niedawno kolejki po wizę do USA były tak ogromne, że ludzie stali całymi tygodniami, zmieniając się z najbliższymi. Ogonek wychodził daleko poza mury placówki, niejednokrotnie blokując fragment Alei Ujazdowskich. Można było te...
Serce 2021

Serce 2021

Nie chcą współczucia, nie pragną litości, chcą jedynie zrozumienia i zwykłych, należnych im praw. W tym roku spotkamy się w Kołobrzegu 10 września, podczas obchodów uroczystości zorganizowanych przez Bractwo Mundurowe RP Byłych Pracowników Służb Mundurowych, oraz aukcji, z której dochód przeznaczony zostanie dla wdów i sierot po zmarłych funkcjonariuszach. Ludziach, którzy już nie zdążyli upomnieć się o swoje pieniądze – a rodzina nie może zrobić tego w ich imieniu. Takie mamy prawo.