14 obserwujących
243 notki
181k odsłon
  218   3

Koniec z pisaniem ambitnych notek na Salonie24, czara się przelała.

Koniec z pisaniem ambitnych notek na Salonie24. Nie ma zwyczajnie sensu. Salon stał się kolejnym portalem w stylu Interii, Onetu, Wirtualnej, itp., gdzie hasa właściciel i jego trzódka, a blogerzy mogą jedynie komentować, łapkować (oj niektórzy tu mogą, jak nigdzie indziej) i pracować na klikalność. Nowi właściciele kupili go nie dla dotychczasowych użytkowników/internautów, tylko dla siebie, żeby nikt nie miał wątpliwości.

Jaki ma sens przesiadywanie godzinami, szperanie w źródłach i wyszukiwanie ciekawych newsów, jeśli one spadają z szybkością windy w typowym wieżowcu? Wystarczy, że Kazimierz Bogdan, czy Jadwiga.Magnuszewska wklei zwyczajowo swoich  kilka codziennych notek, których nikt nie czyta, a każdy ambitny tekst przestaje na Salonie istnieć.  Mój apel o to, aby autorzy artykułów salonowych chociaż podpisywali się pod swoją produkcją spotkał się ze znikomym odzewem i dalej nie wiemy, czy ktoś nie robi nas w konia zamieszczając na przemian raz notkę propisowską, a następnym razem pro platformianą?

O ile wcześniej większość stanowiły notki blogerów, to teraz przeważa działalność anonima salonowego okraszona nudnymi, jak flaki z olejem i przewidywalnymi do bólu wypocinami Starego, czy chorymi wizjami zarówno politycznymi, jak i erotycznymi starego rozgoryczonego i niespełnionego erotomana Echo24. Pozostali mają mniejszą szansę na promocje na stronie głównej, niż wygrana szóstki w totolotku.

Co w związku z tym? W związku z tym po ponad dziesięcioletniej obecności ograniczam działalność na Salonie24 do wklejania krótkich bon motów i chwilowych przemyśleń także w krótkich kilku zdaniach, nie sprawdzając nawet, czy pies z kulawą nogą do nich zajrzał. Oczywiście komentując bardzo, bardzo, sporadycznie.Niech spadają tak szybko, jak się będą pojawiać. Skoro taka jest wola nowych właścicieli czas się dostosować.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale