2 obserwujących
38 notek
27k odsłon
196 odsłon

#masks4All i to ma sens

Wykop Skomentuj18

W Czechach wszyscy noszą maski. To wynik kampanii społecznej w którą zaangażowali się masowo ludzie ze wszystkich sfer, w tym mer Pragi. W Wlk Brytanii, firmy i sieci społecznościowe szyją i wysyłają maski chętnym, za darmo, za pół darmo, dokładając ze swoich środków, pozyskując je w crowdfundingu, ale także wysyłają ludziom materiał do produkcji własnej, a w sieci pełno jest instrukcji jak to zrobić fachowo i co ważne, bezpiecznie (czeska laska pokazywała, jak ludzie szyją je w ... maskach. Oczywiście warto takie sobie przeprasować...jeśli z tw. sztucznego to przez prześcieradło).

Sztandarowym hasłem jest "ja chronię ciebie, ty chronisz mnie". Jeśli wszyscy czy prawie wszyscy wokoło noszą maski, jest o wiele mniejsza szansa, że wirus będzie się roznosić w miejscach publicznych. Ma to nieodparty sens. W Czechach problem wydaje się być o wiele mniejszy niż w innych krajach, a do tego dochodzi promocja ODPOWIEDZIALEGO zachowania i życzliwości wobec bliźniego, (to ciekawe, w tym przecież mało religijnym kraju). Same plusy.

Nie chcę się pastwić nad logicznymi i innymi dziurami w polskim podejściu do tematu. W naszym kraju pewnie nie uda się taka akcja, ale w sumie im więcej ludzi w miejscach publicznych zasłania twarz, tym lepiej w trakcie epidemii ... nawet niech to bedzie jedynie grypa. Chyba łatwo sobie wyobrazić, że ze sklepu, gdzie każdy ma maskę i rękawiczki, mniejsza szansa przywlec zarazki i poczęstować kogoś schorowanego czy starszego.

I naprawdę nie ma znaczenia co myślimy o tej epidemii: czy to histeria, czy spisek czy fakt czysto medialny, nadęty, przesadzony itp, itd. Nawyki w sytuacjach kryzysowych trzeba kształtować, bo ich nie ma, a różnie jeszcze może być. Maska nie musi być super-profesjonalna. Nawet robiona w domu jest lepsza niż żadna. Nawet woalka czy szalik to już coś. Na tej samej zasadzie jak lepiej kaszleć w rękaw niż w dłoń.

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale