61 obserwujących
14 notek
316k odsłon
  1681   3

Hołd polski

Jak widać głupio robimy. Może powinniśmy to wprowadzić do obrzędów stadionowych?

Poza przemyślanym planem na wypadek klękania goszczących nas gospodarzy, PZPN powinien mieć opracowany scenariusz na inne zaskakujące okazje. I to powinno być przedmiotem jakichś szkoleń naszej reprezentacji. Nasi chłopcy powinni wiedzieć co robić gdyby np. gospodarze zaskoczyli nas puszczając nam zamiast hymnu Polski ‘hymn’ Kazachstanu z filmu o Boracie, zamiast flagi Polski flagi Indonezji ;) albo Czechosłowacji. Że to niemożliwe? Zdarzyło się reprezentantce Kazachstanu, może i naszym, przypadki chodzą po ludziach. Zwłaszcza po rasistach co nie chcą klękać. Niedługo się mogą takie przypadki zdarzać seriami. Wystarczy, że gość od puszczania taśm z hymnem będzie chciał złapać trochę lajków na insta i pozamiatane. Nasra nam na flagę przed jej wywieszeniem i potem gospodarze przeproszą, zapłacą karę 157 Euro i 23 eurocenty, a jemu dadzą naganę. On zaś zostanie herosem, który pokazał faszystom co o nich myśli.

A co wtedy zrobią nasi? Będą stać jak barany przy wciąganiu obsranej flagi? Salutować do hymnu Związku Radzieckiego?

Chyba jasne, że powinni wiedzieć zawczasu jak się zachować przy próbie profanacji naszych barw, hymnu czy państwa. I tu dochodzimy do punktu, gdzie okazuje się, że to powinno być przedmiotem analiz nie tylko PZPN, czy związku saneczkarzy, ale w zasadzie naszego państwa.

Tym bardziej, że odmowa klękania w Anglii z powodu tego, że Amerykanie ‘biją u siebie Murzynów’ może się skończyć polowaniem na Polaków mieszkających w UK.

Nie trzeba być jednak Jackowskim, żeby wiedzieć, że tradycyjnie nasz aparat państwowy będzie zaskoczony jak mityczni drogowcy w zimie.

Skoro bowiem nasze państwo seryjnie zaskakują stuletnie rocznice, ba, nawet 600 lecie bitwy pod Grunwaldem, to nie można oczekiwać, by było z góry przygotowane na cokolwiek.

Ilu Polaków w Anglii będzie musiało wrócić do domu z nożami w plecach, żeby polski rząd zainteresował się odpowiedzią na pytanie, czy nas dotyczy problem prześladowania Murzynów?

Tu uwaga panowie kadrowicze, rzuciłem Wam linę. Macie piękną wymówkę, żeby klękać. Powiedzcie, że klękaliście nie dlatego, iż baliście się o reakcje swoich zagranicznych klubów, czy - co ważniejsze - sponsorów. Klękniecie, żeby Polonia nie musiała się tłumaczyć z rasizmu. I alleluja i do przodu.

Jeśli jednak nie chcecie klękać to powinniście dostać od państwa i PZPN wsparcie. Począwszy od dobrej historii dlaczego nie klękacie. Takiej w stylu „Polacy klękają tylko przed Bogiem i w trakcie oświadczyn. Nie klękali nawet przed królami.” Popartej świętym oburzeniem, że w Ameryce ‘biją Murzynów’.

Ale czy ktoś w ogóle przygotował sobie twittera z wideo z Warszawy z 1939 roku, o Auguście Agbola O’Brown? No pewnie nikt, bo po co?

O czym mówię? Pewnie, że O’Brown walczył w Powstaniu? Ależ gdzie tam. O tym, że miał dzieci z małżeństwa w latach 20-tych. Legalnie w Polsce.

Amerykanie chwalą się, że ich Sąd Najwyższy w 1967 zalegalizował takie małżeństwa.

Ja tu widzę pewną różnicę na linii czasu.

Amerykanie chwalą się, że pierwsza była Pocahontas w 1614, a Murzyn z białą kobietą ożenił się już w 1853. To są oczywiście bajki, bo profesor William G. Allen uważał się jako w 75% biały za niemurzyna, a jego sekretny ożenek skończył się tak, że ledwo uniknął linczu i musiał uciekać z żoną do Anglii by nigdy do Stanów nie wrócić.

W trakcie I wojny światowej Amerykanie, którzy pozwalali sobie na takie brewerie jak wspólne spożywanie posiłków z żołnierzami czarnoskórymi mieli poważne problemy. U nas zaś nie 25% i to profesor, ale 100% Afrykanin mógł się ożenić i żyć jakby nigdy nic.

To oczywiście są zagadnienia pozapiłkarskie, jednak ktoś się nimi powinien zająć.

A o co chodzi z tą Warszawą w 1939?

https://www.youtube.com/watch?v=tvVOykR7H3Q&t=20s

Z jakiegoś tajemniczego powodu Julien Bryan tę scenę nakręcił. Był z Pensylwanii więc Polaków widział już wcześniej. Zapewne także Polaków niosących drabinę. Chyba więc musiało chodzić o coś innego. Ciekawe o co?


Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport