Pokolenie Apokalipsy
Po pierwsze, BÓG. Po drugie - Ojczyzna.
12 obserwujących
149 notek
123k odsłony
  389   0

Koronawirus. Podsumowanie bez cenzury


Przełom roku 2019 i 2020 naznaczony jest piętnem nowego wirusa, koronawirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19. O jego istnieniu świat dowiedział się po ogniskach chorób występujących w Wuhan, jednym z największych chińskich miast. 

Okazało się, że wirus zaczął szybko rozprzestrzeniać się po świecie, powodując spustoszenie pośród globalnej populacji. Tak wynikało z przekazu mediów głównego nurtu. 


Czy na pewno? Czy media tego typu podają prawdziwe dane na temat wirusa i choroby, którą powoduje? 

Na świecie pojawiło się mnóstwo sprzecznych informacji, zwłaszcza za sprawą mediów prywatnych i społecznościowych, które natychmiast zostawały uznawane przez polityków, pracowników WHO lub dziennikarzy za fałszywe lub spiskowe. 


Geneza SARS-CoV-2


W laboratorium w Wuhan trwają badania nad nowymi wirusami: 

„Laboratorium odegra kluczową rolę w zwiększaniu zdolności Chin do zapobiegania nowym epidemiom i kontrolowania ich, a także do opracowywania powiązanych szczepionek - mówił z dumą na otwarciu prezes Chińskiej Akademii Nauk, Bai Chunli”. 

https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Choroby-zakazne/Laboratorium-wWuhan-to-miejsce-wyjatkowe-na-naukowej-mapie-swiata


Swój wkład w tej dziedzinie mają także Francuzi: 

„Laboratorium w Wuhan powstało dzięki współpracy Wuhan Institute of Virology (WIV) z Jean Mérieux BSL-4 Laboratory w Lyonie, Chińską Akademią Nauk (CAS) i lokalnymi władzami. Było efektem umowy międzyrządowej z 2004 r. w sprawie współpracy francusko-chińskiej w zakresie zapobiegania i kontroli pojawiających się chorób zakaźnych”. 

Tamże


Charakterystyka


Wirus przedostał się poza granice Chin. Jaki jest efekt? Z mediów głównego nurtu można wysnuć jeden wniosek: śmiertelny. 

Niebawem minie rok odkąd media informują Polaków o straszliwym zagrożeniu z powodu tego wirusa. Z przekazu medialnego wynika, że wirus może uaktywnić się po 2 tygodniach albo nie musi wcale. To tzw. zjawisko bezobjawowe. 

W pierwszym przypadku mikrob powoduje typowe grypowe objawy: gorączkę, kaszel, zmęczenie, ból mięśni. Ale i trudności w oddychaniu, utratę smaku lub węchu, czy utratę mowy lub zdolności ruchowych. 


Przypadek drugi, bezobjawowy, dotyczy nosicieli wirusa, u których nie daje się we znaki, ale może w przyszłości powodować szkody: 

„Niepokoi fakt, że przejście COVID-19 w sposób bezobjawowy nie oznacza, że choroba nie pozostawiła w organizmie szkodliwych zmian. Badania z pomocą tomografii komputerowej, w płucach aż 54 z 76 bezobjawowych zakażonych ze statku wycieczkowego Diamond Princess wykazały objawy pewnych nieprawidłowości. Zmiany te nie doprowadziły do widocznych objawów klinicznych, ale ich obecność sprawia, że nie można wykluczyć skutków SARS-CoV-2, które objawią się dopiero po pewnym czasie”. 

https://www.rmf24.pl/nauka/news-takze-bezobjawowe-przejscie-covid-19- moze-pozostawic-spustos,nId,4555443  


Pandemia 


Za początek epidemii uznaje się datę 17 listopada 2019 r. w prowincji Hubei w Chinach, natomiast 11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia uznała ten proces jako pandemię. Obliczem światowej pandemii jest przymusowe noszenie maseczki i przymusowa kwarantanna. 


W liczbach 


Świat: Do 17 czerwca 2020 r. liczba zarażeń wyniosła 8 142 129, a liczba zgonów 443 488. 

https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19-pandemic


Polska: Na dzień 18 czerwca 2020 r. liczba zarażeń wyniosła 30 701, z czego 14 494 aktywnych przypadków, zgonów 1286, wyzdrowień 14 921. 

https://mapakoronawirusa.pl


Ze statystyk widać, że największa zachorowalność i śmiertelność istnieje w województwach najbogatszych, najbardziej rozwiniętych i uprzemysłowionych, ze śląskim na czele. 


Należy pamiętać, że liczba zgonów dotyczy także chorób współistniejących: 

„Podczas, gdy większość pacjentów przechodzi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 łagodnie lub bezobjawowo, w niektórych przypadkach choroba może mieć ciężki przebieg i prowadzić do śmierci. Na zwiększenie ryzyka powikłań COVID-19 mają wpływ choroby współistniejące. Amerykańskie badanie określiło, które z nich są szczególnie groźne w dobie pandemii”. 

https://www.medonet.pl/koronawirus/to-musisz-wiedziec,amerykanskie-badanie-ujawnilo--ktore-choroby-towarzyszace-wzmagaja-krytyczny- przebieg-zakazenia-sars-cov-2,artykul,08820302.html


Zapobieganie pandemii


Rządy pod naciskiem ŚOZ rozpoczęły wprowadzanie obostrzeń w przestrzeni życia publicznego: 

- ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się, 

- ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów i produktów spożywczych, 

- ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, 

- zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń, 

- obowiązkowe zabiegi sanitarne, 

- nakaz udostępnienia lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych, 

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale