0 obserwujących
114 notek
61k odsłon
  116   0

Zapal świczkę dla Ukrainy

Później wrzuć focię na twitterka czy fejsbunia i chwal się jak to wspierasz bojowników o wolność i niepodległość.

To co obecnie dzieje się w Kijowie porównywane przez polskojęzyczną prasę jest do stanu wojennego i okrągłego stołu (czyli ogólnie rzecz biorąc zdarzeń, które wdrożyły magdalenkową wizję Polski – ustroju państwa i jego – pożal się Boże - elit, które w mojej ocenie należy w krwawy sposób zmieść). Pytanie, które cały czas pozostaje otwarte czy takie porównania są uprawnione?

Wiktor Janukowycz – czy to się komuś podoba czy nie został wybrany w wyborach mniej więcej demokratycznych. Co przez to rozumiem? Ano to, że nawet jeśli wybory nie były uczciwe to Janukowycz nie zostałby prezydentem Ukrainy, gdyby większość obywateli go nie poparła. 

Dziś obserwujemy ludzi, którzy giną w starciu z prawnie wybraną władzą. Tych Ukrainców nazywa się bohaterami, dlatego że ktoś do nich strzela.

Polaków z Krakowskiego Przedmieścia, którzy demonstrowali w pokojowy sposób przeciwko prawnie wybranej władzy („waaaaaaaadzy” za A.M.) te same środowiska i ich gadzinówki nazywali wariatami, moherami, a nawet faszystami. Wniosek: Bohaterowie są martwi.

O co zatem idzie na Ukrainie? O to co zwykle w postsowieckich krajach. O zmianę pokoleniową u steru władzy. Janukowycz wraz z ferajną zużył się w oczach opinii publicznej oraz międzynarodowej. Stąd też Mechanik, który za tym wszystkim stoi postanowił wymienić trybiki swojego urządzenia na nowe. 

A Europa? Coż... Czy w kryzysie ekonomicznym i ideologicznym Unii Europejskiej jest ona tak atrakcyjną strukturą dla Ukrainy? Odpowiedź na to pytanie trzeba rozdzielić. Dla obywateli Ukrainy integracja z UE nie pociągnie żadnych większych korzyści.

Jednakże oligarchowie ukraińscy to co innego. Gdy zaczną się sypać eurokwoty dotacji, subwencji projektów, rządzący Ukrainą przytulą nieliche fundusze, których część z pewnością trafi do Mechanika, który za tą tragifarsą stoi.

Ciekawe, ze po raz kolejny Mechanik swoją robotę wykonuje polskimi rękami.

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale