Nazaretuś z uczniami
Nazaretuś z uczniami
mariuszsek mariuszsek
43
BLOG

Pierwsza szkoła obsługiwana przez robota!

mariuszsek mariuszsek Społeczeństwo Obserwuj notkę 1
Coraz częściej możemy zaobserwować, że tradycyjne rozwiązania ustępują miejsca nowoczesnym technologiom. Roboty wspomagają sklepy, sale restauracyjne usprawniając w ten sposób pracę obsługi.

Teraz przyszła pora na szkołę?


Szkoły na całym świecie inwestują w edukacyjne rozwiązania cyfrowe, aby dostosować się do szybko zmieniającego się otoczenia i lepiej przygotować uczniów do wyzwań XXI wieku. Jednym z głównych powodów wprowadzania nowoczesnych technologii do szkół jest możliwość personalizacji procesu nauczania. Różnego rodzaju platformy edukacyjne etc.


Żadna szkoła nie zdecydowała się jeszcze jednak na taki ruch jak Szkoła Sióstr Nazaretanek w Warszawie. Kojarzone dotychczas z konserwatyzmem Siostry poszły w kierunku nowoczesności. Jako pierwsze wprowadziły do szkoły robota. Dzieci nadały mu wdzięczne imię Nazaretuś. Nie sposób nie skojarzyć go jednak z robotem, którego nazwa pochodzi od jednej z popularnych sieci sklepowych i który stał się hitem, zyskując przy tym popularność na niewyobrażalnie dużą skalę.


Robot co prawda, na razie nie uczy, ale wozi książki, podaje zupę, zbiera talerze, a także dostarcza piłkę na boisko czy uczestniczy w apelach. Jak możemy zobaczyć w mediach społecznościowych szkoły — robot szybko zyskał sympatię uczniów szkoły i chociaż Nazaretuś jest na tzw. okresie próbnym, to wielu uczniów trzyma za niego kciuki. Chętnie pozują z nim do zdjęć i korzystają z jego pomocy.

mariuszsek
O mnie mariuszsek

Piszę to co widzę

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo