50 obserwujących
385 notek
423k odsłony
  409   0

Przypomnijmy o Rotmistrzu Kaczyńskiemu

Nagłówek listu do prezesa PiS
Nagłówek listu do prezesa PiS

Fundacja Paradis Judaeorum zapytała prezesa PiS o sens zasady pomocniczości, a także o to, czy obóz rządzący nie chce czy też nie może wesprzeć konkretnych działań na rzecz polskiej racji stanu. Czy i tym razem jedyną odpowiedzią będzie zgubienie pisma poleconego?

Wczoraj minęła 115. rocznica urodzin Witolda Pileckiego, zaś dokładnie za miesiąc pod Ścianą Śmierci byłego KL Auschwitz odbędą się lekceważone przez polityków, objęte cenzurą przez ogólnopolskie media, uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. Wcześniej – 25 maja – uczestnicy akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let's Reminisce About Witold Pilecki”) uczczą najważniejsze z dwudziestu wydarzeń w ramach jakie wyznacza „Kalendarium Rotmistrzowskie 2016”. Jest nim od ośmiu lat obchodzony w wymiarze oddolnym, obywatelskim, formalnie wciąż nieustanowiony – Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

W kontekście majowo-czerwcowych dat i wydarzeń, a także korespondencji kierowanej w ostatnich miesiącach pod adresem polityków obozu rządzącego, korespondencji – dodajmy – która nie doczekała się ani formalnej, ani merytorycznej odpowiedzi, Fundacja Paradis Judaeorum przesłała polecone pismo priorytetowe na adres biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.

List do prezesa PiS (do którego załączono kopie pism do prezydenta Andrzeja Dudy oraz ministrów Piotra Glińskiego i Anny Zalewskiej) został wysłany 6 maja 2016 r. Oto skan:

https://drive.google.com/file/d/0Bz61_PER1DyESmY3YUoySmVSSTA/view?pref=2&pli=1

Mam nadzieję, że tym razem nasz list polecony nie zostanie zgubiony. A czy lider Prawa i Sprawiedliwości podzieli się z nami swoim rozumieniem zasady pomocniczości? Czy Jarosław Kaczyński wesprze nasze postulaty pod adresem głowy państwa oraz szefów resortów edukacji i dziedzictwa narodowego? Oby!

Oby po raz kolejny nie okazało się, że rzeczywistość skrzeczy. Że stosunek rządzących do społeczeństwa obywatelskiego wygląda tak, jak pół żartem pisałem niedawno w primaaprilisowym tekście: „Duda: W relacji władza-obywatel stawiamy na realizm”.

Reakcja pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego na list Fundacji Paradis Judaeorum będzie w tej mierze prawdziwym probierzem dobrej zmiany.

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Facebookowa strona główna akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let's Reminisce About Witold Pilecki”):

https://www.facebook.com/Przypomnijmy-o-Rotmistrzu-Lets-Reminisce-About-Witold-Pilecki-300842628258

Zobacz galerię zdjęć:

Potwierdzenie nadania priorytetowej przesyłki poleconej z 6.V.2016
Potwierdzenie nadania priorytetowej przesyłki poleconej z 6.V.2016
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale