miejsce ulgowe
"Biada potężnym istotom gdy wchodzą pomiędzy ostrza podrzędnych rycerzy" czyli "I Herkules dupa kiedy ludzi kupa".
7 obserwujących
147 notek
45k odsłon
96 odsłon

SSP - Spółki Skubania Państwa

Wykop Skomentuj

W czasach nadchodzącej koronozapaści gospodarczej należy ratować każde miejsce pracy. Dlatego Ziobro się ukorzy i "Solidarna" Polska pomoże  uchwalić to co wcześniej pomogła uwalić w Sejmie.


"Ziobro może się pocieszać awansem żony – Patrycji Koteckiej, która weszła do zarządu Link4, spółki zależnej od PZU. Wpływowym doradcą prezesa Pekao SA wciąż jest Witold Ziobro.

Na początku roku głośno było też o powrocie Józefa Rojka, człowieka ministra sprawiedliwości, do zarządu Grupy Azoty, ale ostatecznie do tego nie doszło. Mało tego – Solidarna Polska straciła przyczółek w PGNiG, gdzie wiceprezesem był jej działacz Łukasz Kroplewski, odwołany w styczniu. Pewnie dlatego, że PGNiG rządzi teraz człowiek Morawieckiego, były minister finansów Jerzy Kwieciński.
Mają „aktywa” personalne

Ale to nie znaczy, że Ziobro został zmarginalizowany. Stracił prominentne stanowiska, ale zachował ludzi w gremiach decyzyjnych, co pozwala mu wciąż wpływać na decyzje firm kontrolowanych przez państwo.

Główne „aktywa” personalne to: Paweł Śliwa, były radny Solidarnej Polski, w zarządzie PGE; Marcin Szczudło, związany niegdyś z SP protegowany Jacka Kurskiego, w zarządzie PGNiG Obrót Detaliczny; Mirosław Gilarski jako prezes PKP TELKOL, teleinformatycznej spółki córki PKP; Bartłomiej Litwińczuk w zarządzie PZU Życie, który zasiada także w różnych radach nadzorczych, np. Link4 czy Grupy Azoty; Maciej Zaborowski w radzie nadzorczej PZU.

Do grona bliskich osób Solidarnej Polski był też zaliczany Maciej Rapkiewicz, członek zarządu PZU i członek rad nadzorczych spółek zależnych. To prawnik, który był w przeszłości członkiem zarządu stowarzyszenia Stop Korupcji związanego z Patrykiem Jakim.


Macki Ziobry w gospodarce. Żona, brat, członkowie Solidarnej Polski w spółkach skarbu państwaWykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale