284 obserwujących
1149 notek
2013k odsłon
1587 odsłon

PJN - sprywatyzować kolej!

Wykop Skomentuj83

Ktoś to musi wreszcie powiedzieć – trzeba sprywatyzować kolej! I PJN, jako jedyna partia polityczna, ma taką odwagę. Nie wiemy, jakie są przyczyny wczorajszej tragedii i nie wypada nawet o tym spekulować, ale może jest to dobra okazja do jasnego wypowiedzenia się przez najpoważniejsze siły polityczne, jak widzą sanację sytuacji w PKP. My mówimy jasno – zachować PLK (Polskie Linie Kolejowe) i Energetykę oraz sprzedać PKP. Infrastruktura powinna zostać w rękach państwa, ale przewoźnicy powinni konkurować na warunkach komercyjnych. Nie stać nas na utrzymywanie obecnego stanu rzeczy.

Co proponuje PiS? Nic – utrzymanie status quo. Żeby wszystko było w rękach państwa, co by nam Niemce czego nie wzięły.

A PO? Oni już to pokazali przez ostatnie cztery lata – pomnożyli etaty w pomnożonych cudownie spółkach, które żerują na kolejnictwie, żeby było gdzie umieszczać kolesiów min. Grabarczyka. Musi mieć ich gdzie umieszczać, żeby móc potem budować wewnątrz PO swoją pozycję nieusuwalnego ignoranta. Jest więc kasa na nowe urzędnicze etaty, na podróże do Chin w towarzystwie syna premiera, na rauty i szkolenia w drogich ośrodkach, ale nie ma na poprawę taboru i infrastruktury.

PJN jest najbardziej liberalną partią w parlamencie i dlatego nie boimy się postulatu prywatyzacji kolei. Tego typu postulat zawarty jest w przesłanym wczoraj do PAP naszym „dekalogu” (jest to więc dowód na to, że nie pod wpływem tej tragedii podjęliśmy tę decyzję, ale w wyniku poważnego namysłu i w zgodzie z naszymi wolnorynkowymi poglądami). Pasażerowie mają prawo oczekiwać podróży w ludzkich warunkach, a czy przewoźnikiem będzie firma niemiecka, amerykańska czy polska, nie ma dla nich znaczenia. I mają rację. PJN jest za prywatyzacją kolei. Kto jeszcze?

Wykop Skomentuj83
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale