Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  51   0

Wildstein.Bezideowy PiS może stać się kopią parti Tuska

Wildstein” Doraźne sojusze polityczne nie są niczym strasznym. Jeśli jednak mają doprowadzić do zatraty tożsamości ideowej, to już zupełnie co innego. Można odnieść wrażenie, że PiS zaczyna wierzyć marketingowcom z PO, że idee w polityce przeszkadzają. Można zrozumieć, że partia Kaczyńskiego z minimalnymi szansami na zwycięstwo w najbliższych wyborach – i to zarówno prezydenckich, samorządowych, jak i parlamentarnych – zaczyna się niepokoić. Nic dziwnego, że w sytuacji takiej zastanawia się nad przemodelowaniem swojego wizerunku. Jeśli jednak doprowadzi on do właściwego PO przejęcia myślenia o polityce, które i tak jest bliskie wielu działaczom PiS, to partia ta stanie się kopią, a więc gorszym wcieleniem partii Tuska. Będzie wtedy rzeczywiście niepotrzebna.”… żródło tutaj
 
Mój komentarz
 
Wildstein mówiąc o tych politykach z PiS  , którym jest bliskei myślenie  Po zapene miał miedzy innymi na myśli europosla Michała Kamińskiego  , ,typowego karierowicza , który w wywiadzie dla angielskiej  gazety zgadza się na legalizacje związow homoseksualnych.
Problem praktycznej bezideowości PiS jest faktem . Kariera i władza. Brak konkretnego  programu politycznego . Programu siłą rzeczy niepopularnego , ale tak potrzebnego Polsce.  A Kaczynscy są coraz starsi i ich miejsce zajmą mlode hieny/ młodym wilkiem wartałoby nazywac jedynietakich ludzi  jak Mariusz Kamiński / .
Powsatni emasowej parti jaka jest PiS i odniesienei przez nią zwyciestwa było fenomenem . Na ścisle kontrolowanej polskiej sceniepolitycznej pojawiła siępartia, której przywódcy odbudowali politykę wschodnia i jagielońska, przeciwstawili sie polityce niemieckiej.
Wszystkie srodki ludzkie i medialne zostały rzucone na front walki z PiS em.Szkody jakie wyrządzili polityce  poprzez odbudowywanie patriotyzmu i pokazaniu że państwa kieruja się narodowymi  interesami istnieją do dzisiaj.
PiS nie ma programu modernizacyjnego Polski, nie ma żadnej koncepcji polityki zachodniej wewnątrzunijnej , oraz wraz z PO prowadzi awanturnicżą politykę narodową na Białorusi i Litwie.
Należałoby zadac sobie pytanie, kto zacznie obejmować władze w schyłkowym  Kaczyńskim PiSie .
Mariusz Kamiński z CBA czy Michał Kiamiński z Parlamentu Europejskiego .
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem ,że Tusk nie będzie kandydował na prezydenta   oraz Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
        
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale