Blog
.
szpak80
47 obserwujących 1189 notek 1164397 odsłon
szpak80, 6 lipca 2018 r.

USA zerwały "porozumienie antynuklearne" bo zarabiały na nim inne kraje, a nie USA

168 2 0 A A A

01.2018.
"W 2015 roku doszło do porozumienia nuklearnego, które pozwoliło na częściowe zniesienie obostrzeń wobec Teheranu. Otworzyło to inwestorom wrota do Iranu. Chociaż Amerykanie mówią obecnie o konieczności renegocjacji układu o zniesieniu części sankcji wobec tego kraju, to Irańczycy odrzucają tę możliwość".

Dla gawiedzi:
05.2018.
"Porozumienie z Iranem z 2015 roku było w "samej swej istocie" nieudane. Mamy dowody, że Teheran pracował na programem nuklearnym mimo podpisania tej umowy - oznajmił Donald Trump. Jego zdaniem układ nigdy nie przyniósłby pokoju; dodał, że jeśli Iran zdecyduje się na rozmowy w sprawie nowego porozumienia, to on "jest w stanie i jest chętny" do podjęcia negocjacji na ten temat. Donald Trump zagroził Teheranowi "poważnymi konsekwencjami”, jeśli Iran uzyska broń atomową. Doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa John Bolton powiedział, że Trump podpisał memorandum wprowadzające w życie wszystkie zawieszone dotąd sankcje wobec Iranu. Resort finansów USA ogłosił, że w ciągu 90 dni wycofa licencje na eksport do Iranu dóbr i usług związanych z lotnictwem, motoryzacją, sprzedażą metali, aluminium, stali i węgla; po upływie 180 dni nałoży ponownie sankcje na transakcje związane z handlem ropą. Bolton powiedział, że zagraniczne przedsiębiorstwa będą miały kilka miesięcy "na wyjście z Iranu".


05+. 2018
Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej potwierdza: Iran nadal wywiązuje się z umowy atomowej.


Dylomaci:
07.2018.
"Donald Trump chce pewne sytuacje wyrównać, przykładem jest tutaj porozumienie z Iranem. Amerykanie poparli porozumienie antynuklearne z Iranem, natomiast okazało się, że na tym porozumieniu z Iranem, bardzo mocno miały zaistnieć i zarobić, niektóre firmy europejskie, ale nie Amerykanie, w związku z tym, jest próba naprawy tego porozumienia".


i tak to się kręci...pod pokrywkami. Zarabiające te, no, demokracje (kwitnące! jak na totalniaków przystało) stosują podobne chwyty w stosunku do innych państw, o czym w Polsce wiemy lepiej niż gdzie indziej, gdzie nie ma V kolumny w postaci całych partii politycznych i dominacji obcych mediów, wrogich państwu w którym operują.

Opublikowano: 06.07.2018 18:20. Ostatnia aktualizacja: 06.07.2018 18:36.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @suveren tak, bardzo dobrze pamiętasz. Nie ten dział niestety.
  • @pink panther  Co ciekawe, brat działał nie po linii humanistycznej tylko inżynierskiej....
  • @Bazyli1969  To prawda jego brat to też pasmo takich "cudów".

Tematy w dziale Polityka