quwerty quwerty
351
BLOG

Wolę portal Echo Moskwy niż portal Gazety Wyborczej

quwerty quwerty Społeczeństwo Obserwuj notkę 17

Dziwne ? Szokujące  ?

- tak - szczególnie  mnie,  że  rosyjski  portal  informacyjny ,  którego  właścicielem  czy  jednym z właścicieli  jest GAZPROM, który z pewnością ma powiązania  z  władzą  jest zdecydowanie  bardziej  pluralistyczny  niż  portal  Gazety Wyborczej  , która to wywodzi się z pięknych  tradycji wolności, Solidarności.

Co np .ostatnio  przeczytałem  w Echu Moskwy:

https://echo.msk.ru/

- felieton Julii Łatyniny,   w którym otwarcie  mówi ,  że  za otrucie  byłego agenta  w Anglii  odpowiedzialna  jest  Moskwa; i to w jakim stylu to pisze  :

-  ..to jasne jest dlaczego  strona brytyjska  odmówiła  stronie rosyjskiej  prośby  by  przedstawiciele  ambasady mogli odwiedzić córkę  Skripala- to nasza  obywatelka  , leży u Was,  pozwólcie  ją odwiedzić... Wyobrażam sobie co pomyśleli  Anglicy:  czy przyjdą od  razu  z porcją " nowiczoka "?


albo znakomite   felietony  erudyty   Aleksandra  Niewzorowa  zdecydowanego  krytyka Putina,  mało powiedziane  "krytyka"  - często i gęsto  - choć  w wyrafinowany  i elegancki  sposób -  wyśmiewa  cały  system  putinizmu.

image


 Oczywiście w tym samym  Echu  Moskwy  publikują  też  teksty zatwardziali  poplecznicy  Putina, różne  betony.


Ale ten  portal  - co jest  zadziwiające -  jest  bez porównania   bardziej pluralistyczny  niż  Wyborcza.

 Gazeta  Wyborcza  jawi się  jako  prymitywna  tuba  propagandowa  do wtłaczania  Jedynie  Słusznej prawdy.quwerty
O mnie quwerty

Od maja 2010 wskazuję na sprzeczność narracji MAK z elementarnymi faktami,śladami oraz prawami fizyki. "Jeszcze nigdy tak niewielu nie stanęło przeciw tak Wielu by bronić prawdy dotyczącej tragicznego zdarzenia lotniczego." "Jeszcze nigdy tak nie skompromitowało się środowisko techników, ekspertów, naukowców milcząc gdy do narzucania kłamliwej narracji łamie się elementarne prawa fizyki i ignoruje wiedzę."

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo