Blog
niemcy i europa
politically.correct
politically.correct politolog amator
8 obserwujących 393 notki 234262 odsłony
politically.correct, 31 maja 2015 r.

Prasa z RFN, opioniotwórcza NSDAP i rajska III Rzesza

Opiniotwórcza niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung - gazeta z którą musimy się liczyć, gazeta, której korespondentowi w Warszawie nie podobają się wyniki wyborów.

Tzw. opioniotwórcza Frankfurter Allgemeine Zeitung została założona w 1949 roku przez spółkę gospodarczę i od tego czasu reprezentuje interesy niemieckiej gospodarki oraz interesy konserwatywnej nacjonalistycznej finansjery niemieckiej.

Niemiecka prasa krytykuje wszystko i wszystkich a największym wrogiem Niemiec jest katolicki nacjonalizm w Polsce którego personifikacją jest niejaki tam Duda.

Idąc dalej tropem tej logiki możemy stwierdzić że na Komorowskiego głosowali baptyści w Lubuskiem i świadkowie Jehowy w Zachodniopomorskiem.

 

Frankfurter Allgemeine Zeitung jest obecnie gazetą fundacji Fazit, powstałej w wyniku fuzji firm Imprimatur GmbH oraz Frankfurter Societät, obie firmy były przedtem aktywne w branży prasowej. Szefem Imprimatur był zwolennik narodowego socjalizmu Carl Bosch, członek zarządu I.G. Farben, tej firmy która potem produkowała cyklon B.

Współzałożycielami i dziennikarzami we Frankfurter Allgemeine Zeitung byli:

Karl Korn – redaktor felietonów w gazecie Das Reich wydawanej przez Ministerstwo Propagandy

Paul Sethe – „pracownik naukowy“ kompanii propagandowej Waffen SS, po odejściu z FAZ współpracował z Die Zeit (czasopismo od tej hrabiny)

Viktor Muckel - od 1926 roku aktywista NSDAP, od 1936 roku funkcjonariusz NSDAP, równolegle do tego dziennikarz propagandowy w kilku gazetach min. w krajach okupowanych

Erwin Finkenzeller uczestnik puczu Hitlera w 1923 roku, od 1943 roku pracownik działu propagandy Waffen SS, sześć lat później dyrektor FAZ

 

Nie tylko ziomkostwa ale też i prasa niemiecka nie rozliczyła się do dzisiaj z własnej niechlubnej przeszłości. Dotyczy to wielu tzw. opioniotwórczych gazet i czasopism tak wychwalanych w Polsce, nie tylko wspomnianej już Die Zeit, ale też np. lewicowo-liberalnego magazynu Der Spiegel, w którym byli zatrudnieni jako dziennikarze byli oficerowie SS Georg Wolff, Horst Mahnke czy też Paul Karl Schmidt.

Paul Karl Schmidt szef propagandy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i przekonany nazista aż do swojej śmierci - do końca negował ludobójstwo - zaczął karierę w Der Spiegel, potem był w Die Zeit, a następnie w koncernie Springera (Die Welt, Bild).

U Springera zatrudnony był też Horst Mahnke (jego kumplem ze studiów w Królewcu był Wolff) który brał udział w masowych rozstrzeliwaniach pod Moskwą, a obaj byli agentami wywiadu zachodnioniemieckiego.

Korespondentem zagranicznym Frankfurter Allgemeine Zeitung i Der Spiegel, zarazem też agentem wywiadu zachodnioniemieckiego, był Wilfried von Oven referent ministra propagandy Josepha Gobbelsa i kumpel Karla Korna współzałożyciela FAZ, który określił swoje przeżycia w III Rzeszy jako "rajskie".

III Rzesza to raj, NSDAP propagowała przestrzeń życiową o którą dzielnie walczyły oddziały Waffen-SS.

Tak wyglądają początki demokratycznej i opioniotwórczej prasy z zachodnich Niemiec stworzonej przez aparat Ministerstwa Propagandy Rzeszy Niemieckiej, prasy z którą niby musimy się wciąż liczyć i zwracać na nią uwagę.

Dlaczego?

 

Prasa z RFN, opioniotwórcza NSDAP i rajska III Rzesza

http://www.amazon.de/Schreiben-Richtung-Goebbels-Propagandisten-westdeutschen-Nachkriegspresse/dp/3861530945

Pisanie w każdym kierunku. Propagandyści Goebbelsa w zachodnioniemieckiej prasie powojennej.

Takim propagandystą był min. Karl Ude który chwalił publiczne spalenie książek w Monachium (jedno z największych w Niemczech) jako święto, następnie był pracownikiem lewicowo-liberalnej(?) Süddeutsche Zeitung, a ta sama gazeta ubolewa że na miejscu spalenia nie ma żadnego pomnika. Jego synem jest Christian Ude - długoletni nadburmistrz Monachium z ramienia SPD. .

http://www.sueddeutsche.de/muenchen/buecherverbrennung-das-gras-und-die-erinnerung-1.743689

http://www.muenchenwiki.de/wiki/B%C3%BCcherverbrennung

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Karl_Korn

http://de.wikipedia.org/wiki/Paul_Sethe

http://de.wikipedia.org/wiki/Viktor_Muckel

http://de.wikipedia.org/wiki/Erwin_Finkenzeller

http://de.wikipedia.org/wiki/Fazit-Stiftung

http://de.wikipedia.org/wiki/Imprimatur_GmbH

http://de.wikipedia.org/wiki/Frankfurter_Allgemeine_Zeitung

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Wilfred_von_Oven

http://de.wikipedia.org/wiki/Paul_Carell

http://de.wikipedia.org/wiki/Horst_Mahnke

http://de.wikipedia.org/wiki/Georg_Wolff_(Journalist)

 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @veni a   i składankę rockowych przytulanek
  • https://twitter.com/PolizeiMuenchen/status/1051743833355165696?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etwe...
  • @osasunna  Pan azylant Afgańczyk z Monachium stanął na ławce w ogródku piwnym i pokazał...

Tematy w dziale