Ofiary alienacji
Nie wszyscy są ważni. Ważny jest każdy.
1 obserwujący
8 notek
3176 odsłon
  72   0

Alienacja wojenna? Pożegnanie ojca z córeczką - film

źródło: Twitter Ukraine News
źródło: Twitter Ukraine News
Każda rozłąka dziecka z rodzicem jest cierpieniem.

Na twitterowym kanale Ukraine News opublikowano krótki film. Ktoś pokazał światu, jak cierpi ojciec, który musi rozstać się ze swoją córeczką i żoną. Jest wojna. Traumatyczne doświadczenie pewnie do końca rozumieją tylko ci, którzy sami przeżywali coś podobnego. To wszystko nie powinno się dziać, ale się dzieje i to na ogromną skalę w ostatnich dniach.

Empatia w naszym społeczeństwie jest dla ofiar toczącej się obecnie wojny ogromna. Pomagamy kobietom z dziećmi, których straszna sytuacja zmusiła do rozstania z mężami, ojcami ich dzieci. Nie rozumiejące sytuacji, przeżywające traumę dzieci, muszą pożegnać swych ojców, idących do walki. Mężczyźni cierpią z powodu oddzielenia od swoich dzieci i żon.

Być może słusznym byłoby nazwać ten dramat szczególnym rodzajem alienacji, np. alienacją wojenną, w której de facto alienatorem jest agresor napadający na dany kraj, w wyniku czego dochodzi do rozłąki dziecka z rodzicem.

Nikt, patrząc na te wojenne dramaty, nie ma wątpliwości, że z powodu nienaturalnej rozłąki dziecka z jednym z rodziców, dziecko przeżywa traumę. Wojna nie jest naturalnym stanem. Ale trwa. Poniższy film, pokazujący pożegnanie taty z córeczką, mocno porusza. Jednocześnie jasno ukazuje, jak bardzo dziecko potrzebuje obecności w swym życiu zarówno z mamy jak i z taty.


K.Ch.

źródło: Twitter Ukraine News

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale